Přestat kouřit nemusí být složité. Jak se zbavit kouření

Přestat kouřit
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Přestat kouřit je pro někoho nesplnitelný a nemyslitelný úkol, pro jiného velice jednoduchá záležitost. Existuje několik postupů, jak se zbavit kouření, ale věřte tomu, že na každého bude platit něco jiného.

Důležitý je první krok

První a nejvíce důležitou věcí je udělat první krok, kdy se musíte rozhodnout, že chcete opravdu přestat. Měli byste pro to mít nejlépe nějaký konkrétní důvod, ať už zdravotní nebo finanční.

Někdy bývá finanční motivace o mnoho větší než ta zdravotní.

Jde přestat kouřit rychle? A jak na to?

Jestliže překonáte první krok a rozhodnete se, že opravdu chcete přestat kouřit, tak si musíte zvolit správný postup, jak chcete s přestáváním začít. Musíte se připravit na to, že tělu bude nikotin prostě chybět.

Postupů pro přestávání kouření je opravdu mnoho. Možností jsou například nikotinové náplasti, biorezonance, nikotinové spreje nebo nikotinové žvýkačky. Pokud se pro přestání s kouřením rozhodnete pomocí náhrad nikotinu, tak vždy budete mít potřebu nikotin přijímat.

Velice důležitá je vůle, kterou prostě musíte mít na základě nějaké motivace. Například, když si chcete ušetřit něco navíc a máte spočítané, že za měsíc prokouříte zhruba 3 tisíce korun.

Pokud se budete rozhodovat, jestli přestat razantně nebo postupně, tak určitě zvolte první variantu. Když se snažíte cigarety omezovat postupně, tak většinou nedosáhnete požadovaného výsledku.

Pozor si dejte i na svoji váhu

Když se někdo snaží přestat kouřit, tak většinou začne přibírat na váze. Je to z toho důvodu, že najednou budete mít chuť na slané nebo na sladké. Budete mít prostě nutkání se nějak zaměstnat během velké chuti na cigaretu.

Pokud budete mít tuhle potřebu něco si dát nebo si jít dokonce zapálit, tak vyzkoušejte raději vymyslet činnost, u které na tohle nebudete myslet vůbec. Tělo prostě bude chtít tento zlozvyk nějakým způsobem rychle nahradit.

Podívejte se určitě i na bonusy od své zdravotní pojišťovny. Některé zdravotní pojišťovny nabízí klientům finanční příspěvek pro proceduru s přestáváním kouření. Jak bylo zmíněno na začátku, tak si zkuste vždy zejména najít pořádnou motivaci k tomu, abyste s kouřením přestali.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz