Pojízdná terasa nad bazén. Postavte si ji snadno svépomocí

pojizdna terasa
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pojízdná terasa je ideálním poklopem nad bazén, který nechcete využívat stabilně nebo ho chcete vždy na noc zakrýt před nečistotami, případně chcete zabezpečit bazén před dětmi. Pojízdná terasa je poté elegantním řešením, jak schovat bazén i na zimu. Pojďme se nyní detailněji podívat na to, jak postavit takovou pojízdnou terasu svépomocí.

Pojízdná terasa svépomocí

Ano, i pojízdná terasa se dá udělat poměrně snadno svépomocí. Ze začátku si však musíte položit zásadní otázku, a to jestli zvládnete uložit dvě kolejnice tak, aby po ní dokázala terasa jezdit. Tady je totiž velmi důležité, aby do sebe vše správně zapadlo a terasa jezdila bez sebemenšího zádrhelu.

K tomu, aby se u vás doma dala udělat pojízdná terasa svépomocí, bude potřeba sehnat dvě kolejnice, které budou stejně dlouhé jako bazén. Můžete na místě poskládat kolejnice i z více kusů, jen to bude složitější.

Dále budete potřebovat udělat rám pojízdně terasy, který je ideální svařit ze železných profilů a nakonec ještě budou potřeba terasová prkna nebo jiný záklop.

Pojízdná terasa nad bazén

Jako první si usaďte kolejnice po delších stranách bazénu. Jakmile budete mít toto hotové, změřte si jejich vzdálenost od sebe a podle toho vytvořte rám.

Na rámu ze spodní strany musí přijít dvě lišty, které budou do kolejnic přesně zapadat. Následně si vytvoříte samonosný rám, který by měl být cca 20 centimetrů vysoký.

Rám nasadíte do kolejnic a vyzkoušíte, jestli jezdí přesně tak, jak má a obě kolejnice ho pěkně vedou. Jestliže je všechno v pořádku, tak můžete přistoupit k obložení rámu.

Při svařování konstrukce je důležité myslet na to, že po pojízdné terase budete chtít chodit a třeba na ní i sedět.

Rady na závěr a na co si dát pozor?

Pozor si dávejte hlavně na správné usazení lišt pro kolejnice. Musí chodit opravdu volně. Při vložení pojízdné terasy do kolejnic bude dobré kolejnice i trochu namazat.

Na oba konce terasy si přidělejte táhlo, pomocí kterého budete moci s terasou posunovat. Ideální k tomu je pevné lano nebo řetěz, který můžete vždy šikovně schovat pod terasu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz