Jak zlikvidovat sršní hnízdo? Při likvidaci sršňů se bezpečně oblečte

srsni hnizdo
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zlikvidovat sršní hnízdo není rozhodně žádná hračka a v některých situacích to může být i nebezpečné. Proto je potřeba být při likvidaci sršňů obezřetný a dávat si opravdu velký pozor, než se do toho pustíte. Dbejte tedy především na svou vlastní bezpečnost, bez ochranného oděvu se do této akce ani nepouštějte. Jak se během likvidace sršňů správně obléct, to si povíme dále.

Kdy zlikvidovat sršní hnízdo

Pokud je sršní hnízdo na místě, které vás přímo neohrožuje a sršni na zahradě nejsou agresivní, tak můžete počkat na správný čas, kterým je většinou podzim. V tuto dobu totiž dojde k úhynu hnízda a vy ho můžete zlikvidovat bezpečně.

V podzimních měsících zůstane v hnízdě jen královna, která by na jaře založila novou generaci. Proto máte čas hnízdo bezpečně zlikvidovat. Můžete ho zlikvidovat úplně nebo ho například transportovat na bezpečné místo, třeba do lesa.

Jak zlikvidovat sršní hnízdo

Pokud potřebujete zlikvidovat sršně, kteří vás přímo ohrožují, tak se na to musíte dostatečně vybavit. K likvidaci sršňů je potřeba se správně obléct. Jednoduše řečeno je potřeba se obléct tak, aby ani kousek těla nezůstal ohrožený.

Ideální k tomu je zimní bunda, lyžařské kalhoty i brýle a další zimní oblečení, které je pořádně tlusté. I přes všechno oblečení si ale dávejte velký pozor a připravte si i únikovou cestu, protože sršni dokážou být opravdu velmi agresivní.

K likvidací sršňů je poté ideální časné ráno, kdy jsou sršni ještě v hnízdě. Prodává se sprej, kterým hnízdo postříkáte. Ten ho obalí pěnou a sršně v hnízdě zahubí.

Při veřejném ohrožení volejte hasiče

Jestliže je hnízdo na místě, které by mohlo ohrožovat veřejnost, tak můžete k jeho likvidaci zavolat i hasiče, kteří hnízdo zlikvidují. Může se jednat například o část vašeho domu, který přímo sousedí s ulicí, a sršni tak lítají hlavně na ulici.

Výjezdu hasičů na takové sršní hnízdo se nemusíte bát, protože je zdarma, takže platit nic nebudete. Hasiči na to mají navíc i speciální vybavení a dokážou likvidaci provést kompletně bezpečně a správně.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz