Jak vyrobit domácí repelent. Jde to jednoduše i bez chemie

domaci repelent
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Výrobou domácího repelentu nejen ušetříte, ale tento recept na domácí repelent se může hodit i tehdy, když potřebujete vyrazit do přírody a do obchodu to máte daleko. Repelent totiž většinou vyrobíte velmi rychle jen ze základních surovin, které máte doma. Navíc touto domácí cestou zvládnete udělat repelent i bez chemie.

Recept na domácí repelent

Domácí repelent skutečně vyrobíte pomocí čerstvých bylinek. Tento recept na domácí repelent vám ušetří čas i peníze. Na výrobu repelentu budete poté potřebovat mátu peprnou, rozmarýn lékařský, levanduli lékařskou nebo libeček.

Asi 200 gramů těchto bylinek následně pouze zalijete jedním litrem vroucí vody a necháte přes noc vyluhovat. Další den repelent přecedíte a naplníte do rozprašovače.

Doma vyrobený repelent poté uchovávejte v lednici. Tento domácí repelent můžete aplikovat na odhalené části těla a žádný komár si na vás nepřijde.

Olejový repelent

Váš domácí repelent může být i olejový. Jak takový repelent vyrobit?

Do rozprašovače si stačí nalít 20 ml kokosového oleje, 25 kapek rozmarýnového nebo levandulového esenciálního oleje a asi 200 ml převařené studené vody. Celé to pořádně promíchejte a nechte jeden den odstát.

Repelent aplikujte na odhalené části svého těla. Pozor si však dejte na oblečení, na kterém by mohl olejový repelent zanechávat mastné fleky.

Domácí odpuzovač komárů

Pokud chcete v noci spát v klidu a nestříkat na sebe repelent, tak si můžete také vyrobit domácí odpuzovač komárů pomocí pomeranče a hřebíčku. Jednoduše si pomeranč rozkrájíte na silnější plátky a do plátku potom po jeho obvodu napícháte hřebíček.

Takto vyrobený domácí odpuzovač rozmístěte po pokoji. Tím získáte účinný odpuzovač hmyzu a komárů a ještě si tím krásně provoníte celou místnost. Jak je totiž známo, tak pomeranč i hřebíček je velice aromatický a krásně voní.

Hřebíček sám o sobě působí i velmi dobře proti mravencům v domácnosti. Stačí hřebíček naskládat do cesty, kudy se vám mravenci dostávají do domu a uděláte jim takovou hranici, kterou mravenci nebudou rádi překračovat, a vy se jich tak můžete lehce zbavit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz