Pojďme běhat s pejskem

running dog
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Běhat je výhodné. Dělí se tato sportovní aktivita na několik skupin nebo fází. Někteří si běhají jen tak jako pro zábavu, další v tom zase vyloženě vidí sport a třetí skupina je taková pro někoho možná trošku zvláštní. Běh se dá ozvláštnit například tím, že půjdete běhat se svým pejskem. Pro lidi, kteří mají pejsky, je to spojení příjemného s užitečným. Není to sice moc často vidět, avšak i takové duo je možné potkat například v parku. Podle vědců je to navíc efektivnější a mnohem více zábavnější než běhání s lidským protějškem. Psi a všeobecně zvířata přinášejí dobrou náladu a i díky tomu se sport stane zábavou.

Proč s pejskem

Pejsek dokáže z vašeho těla dost rychle odbourat stres, úzkost a deprese. Běhání jako takové je sport, který funguje příznivě na lidské zdraví.Posiluje kardiovaskulární systém, tím pádem dojde ke zlepšení srdeční činnosti, sníží se také krevní tlak a zvýší se kapacita plic. Zrychlí se metabolismus, tudíž rychleji a lépe začne spalovat zásoby tuku.

Běh také pomáhá zhubnout a docílí se toho, že člověk bude mít postavu, o jaké snil za poměrně krátký časový úsek. A díky pejskovi do toho půjde každý den. Ovšem pokud člověk běhá s pejskem, tak je zapotřebí brát na zřetel určitá pravidla, obzvláště kvůli němé tváři.

Kdy s pejskem neběhat

Někdy se stane, že pejsek prostě nechce běhat, nemá chuť něco dělat, natož běhat. V tom případě neexistuje, aby ho sebou majitel bral, a to i když je zdravý nebo nemocný jak on nebo i člověk. Vždycky se musí brát v potaz zdravotní stav obou. Také je nepřípustné psa nutit násilím.

Majitel chce běhat, tak jeho pes prostě půjde s ním a hotovo – neexistuje. Z takového jednání nikdy nevzejde nic dobrého, pes by mohl majitele začít ignorovat a nebo si k němu vytvořit negativní vztah.

Dodržování zásad

Předtím, než majitel začne s pejskem běhat, tak by se měl vyvenčit. Kdyby se tak nestalo, mohl by se poté zastavovat u každého patníku. Doporučuje se před během nekrmit. Ani člověk, když jde sportovat, není nacpaný. Pokud by byl najezený, a to i pejsek i člověk, je třeba si odpočinout.

Nesmí se opomíjet pitný režim, pozor, a to jak u lidí, tak i u pejsků. Dehydratace je extrémně nebezpečná pro kohokoliv. Tak snad těchto pár rad postačí pro majitele pejsků, když budou chtít jít běhat v duu.

 

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz