Podzim nemusí přinášet chmurnou náladu – užijte si ho naplno

matt uuBBewgjM unsplash
Zdroj: Unsplash
Autor: PR článek

Podzimní počasí, méně sluníčka a světla i blížící se zima. To je pro mnohé přímá cesta k nepříjemným a pochmurným náladám. Pokud se však dovedete aspoň na chvilku zastavit, můžete si doma z podzimu vykouzlit naprosto kouzelné roční období, na které se budete rok, co rok těšit.

Zachumlejte se do teplých dek

Nejdůležitější při vytváření příjemné podzimní atmosféry jsou pohodlné teplé deky a vhodné povlečení.

Do příjemné, heboučké deky se můžete zachumlat u televize či s knihou a vychutnat si její příjemný, hřejivý a současně hladivý dotek, který vám hned zlepší náladu.

Ale ani povlečení v ložnici není radno podceňovat. Dny i noci jsou čím dál tím chladnější a není nic horšího, než když nás večer v posteli přivítá studené ložní prádlo. Jenže co s tím?

Odpověď je jasná. Mikroplyšové povlečení v kombinaci s mikroplyšovým prostěradlem vás udrží v teple od prvního okamžiku až do rána. Dokonce si můžete i v chladných nocích vyvětrat a zima nebude mít ani tu nejmenší šanci.

Vychutnejte si podzimní nápoje

Ještě, než se zachumláte do deky s knížkou či oblíbeným seriálem je ten správný čas udělat si pravý podzimní nápoj.

Dáte přednost čaji, horké čokoládě nebo si raději dopřejete černou kávu? A co třeba takový kvalitní domácí svařené víno?

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, na ten pocit zachumlanosti v dece s teplým šálkem v rukách rozhodně jen tak něco nemá.

Vykouzlete si doma podzimní atmosféru dekoracemi i svíčkami

Pro co nejhezčí podzim se nebojte sáhnout ani po podzimních dekoracích, které si můžete vytvořit například z kaštanů a barevných listů společně s dětmi nebo si je jednoduše koupit a byt si projasnit barevnou podzimní atmosférou. Věnce na dveře, dýně (a dýňový koláč k teplému nápoji), a pokud máte rádi Halloween, samozřejmě nesmí chybět ani pár těch strašidelných prvků.

To všechno večer můžete ještě oživit světlem a vůní svíčky – ať už té skutečné, například ze sójového vosku, nebo LED svíčkou, která sice interiér tak krásně neprovoní, ale atmosféru mu rozhodně dodá, a navíc se s ní můžete cítit v bezpečí i s dětmi a zvířátky.

Podzim má špatnou pověst, přesto si ho můžete udělat skutečně příjemný a plný samých pozitivních vjemů. Proč nezačít už dnes?

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz