Jak se zbavit zápachu. Zbavte domácnost zápachu ze zvířat či vaření

jak se zbavit zapachu ze zvirat
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Je docela běžné, že se zápach v domácnosti může nejčastěji linout z kuchyně během přípravy jídla. Nepoužíváte-li digestoř, usadí se v ní a jen stěží ho z ní dostanete. Libé vůni nepřidávají ani domácí mazlíčci. Jakým způsobem se tedy účinně doma zbavit zápachu?

Najděte zdroj zápachu

Jistě, proti zápachu lze použít třeba různé vonné svíce, ale když nenajdete jeho zdroj, bude pach stále přítomný. Pach může vycházet i z myčky, což je celkem pochopitelné, když se v ní umývá nádobí a tedy i zbytky jídla.

Zbavit se jejího zápachu pomůže obyčejný ocet, který nalijete do prostoru, kam se jinak dává mycí prostředek. Případně je ho možné dát přímo do spodní části myčky. Pak je vhodné pustit jeden mycí cyklus naprázdno bez vloženého nádobí.

Jak se zbavit zápachu ze zvířat?

V mnoha domácnostech chovají domácí mazlíčky – rybičky, hlodavce, kočky či psy a další.

S jejich přítomností v bytě se bohužel pojí i pach. Chovatelé si na něho obvykle zvyknou a příliš jim nevadí, protože prostě k chovu zvířat patří. Zbavit obydlí nepříjemného zápachu je poté možné pravidelnou péčí o zvířata, čištěním ubikací a toalet.

Jestliže se malé štěně vymočilo na koberec, protože ještě svoji potřebu neumí vykonávat venku, skvrnu vyčistíte směsí tří dílů vody a jednoho dílu octa. Deky a zvířecí pelíšky je možné vyprat ve vodě, do které jste přidali trochu Sanytolu.

Zbavte se zápachu v kuchyni

Smažené potraviny patří k těm oblíbeným, ale domácnost po nich většinou nelibně zapáchá. Zde se jako řešení nabízí povařit na sporáku šálek octa. Ten zápach pohltí. Samozřejmostí je pravidelné nárazové větrání dokořán otevřeným oknem.

Stejným způsobem je možné zbavit se zápachu, který vznikl při spálení jídla – například toastu, připáleného masa, cibulky, slaniny apod.

Také spíž je možné vyčistit vodou s octem a zbavit se tak pachu potravin, které v ní jsou uskladněné. Ocet pachy eliminuje docela účinně, a navíc ani není drahý.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz