Plněné papriky sýrem a mletým masem: Vyzkoušejte levnou pochoutku

plněné papriky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Máte rádi plněné papriky? Většinou je klasika mít plněné papriky jen s mletým masem. Zkoušeli jste však papriky plnit mletým masem se sýrem? Dodá to paprikám ještě více vláčnější chuť a budou se doslova rozplývat na jazyku.

Plněné papriky masem i sýrem

Pokud chcete mít plněné papriky opravdu dobré, tak si vybírejte jen kvalitní mleté maso. Možná bude nejlepší se úplně vyvarovat nakupování mletého masa, které je zatavené ve vaničkách v obchodě a bude lepší si zajít do řeznictví, kde si necháte zpracovat konkrétní kousek masa, který se vám bude zdát jako nejlepší.

Stejně je to i se sýrem. Čím více procentní sýr si vyberete ke zpracování, tak tím bude vaše jídlo chutnější a kvalitnější. Pokud chcete kvalitu, tak vybírejte minimálně 40% sýr. V případě, že neseženete více procentní sýr, tak si můžete pomoci i smetanou.

Jak se dělají plněné papriky?

Dobré plněné papriky připravíte celkem snadno a hlavně rychle. Jako první si připravíte mleté maso, kdy na 1 kg mletého masa přidáte 400 gramů kvalitního strouhaného sýru, 2 vajíčka, 2 lžičky majoránky, 1 lžičku soli, ½ lžičky pepře a 2 lžičky hořčice.

Vše důkladně promíchejte a nechte maso minimálně hodinu odpočinout. Během hodiny se v mase rozloží sůl a pepř a necháte tak dokonale po mase rozvinout chuť. Během této hodiny si připravte papriky, které rozkrojíte u horního okraje. Papriku vydlabete, aby se do ní dalo nacpat mleté maso.

Naplnit a šup do trouby

Vydlabané papriky si naplníte zhruba do 90 % mletým masem a budete skládat na plech. Plech si můžete vyložit pečícím papírem.

Aby se paprika u spodu nepřichytávala, tak ji podlijete malou vrstvou vody. Troubu si nastavte na 180 stupňů a pečte papriky minimálně jednu hodinu.

Během pečení je velmi důležité papriky polévat vodou, kterou máte na dně pekáče. Papriky je nutné polévat proto, aby nedocházelo k jejich velkému vysoušení v troubě při pečení.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz