Plněné mleté maso sýrem, šunkou a špenátem připravíte rychle

plněné mleté maso
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Máte rádi plněné mleté maso a chcete vyzkoušet něco nového? Vyzkoušejte tuto dobrotu se šunkou, sýrem a špenátem. Je to velmi rychlé jídlo, které se vám bude rozplývat na jazyku. Pokud si k tomu koupíte kvalitní mleté maso, tak si opravdu hodně pochutnáte.

Plněné mleté maso připravíte během pár minut

Na plněné mleté maso budete potřebovat 1 kg kvalitního mletého masa, které klidně může být namíchané z vepřového a hovězího. Hlídejte si, aby maso nemělo více než 20 % tuku. Dále bude potřebovat 4 vajíčka, olej, sůl, kmín, pepř, bazalku, olivový olej, česnek, kvalitní šunku cca 150 g, plátkový sýr a trhaný špenát.

Jako první si připravte mleté maso, které smícháte se solí, kmínem, pepřem, bazalkou a dvěma vejci. Vše pořádně promíchejte a nechte minimálně hodinu odležet v přikryté míse nejlépe v chladničce.

Během toho si můžete připravit pekáč, který si vyložíte pečícím papírem a pomalu si necháte předehřát troubu na 180 stupňů.

Plněné mleté maso musíte připravit kvalitně

Aby bylo plněné mleté maso opravdu dobré, tak ho musíte kvalitně zabalit. Postup je velmi jednoduchý. Uděláte si z mletého masa takovou jakoby vaničku. Představte si velký bochník chleba, který by měl uříznutou vrchní stranu a vydlabaný vnitřní prostor. Zhruba tak nějak by mělo mleté maso vypadat po uložení do pekáče.

Takto připravenou vaničku z mletého masa jako první vyskládáte šunkou, která zajistí, že vám roztečený sýr neproteče ven. Dále přidáte tedy sýr a nakonec špenát, který budete mít jemně promíchaný s kapkou olivového oleje a trochou česneku.

Pak už jen přikrýt a šup do trouby

Jakmile budete mít masovou vaničku naplněnou, tak ji z vrchní strany přikryjete zbytkem mletého masa a rukou tak jakoby trochu zatlačíte, aby vám vznikl krásný bochník, který bude držet.

Vrchní stranu bochníku potřete rozšlehaným vajíčkem podobně, jako když pečete sekanou. Maso vložíte do trouby, kde budete péct minimálně hodinu. V průběhu pečení můžete maso potírat vodou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz