Plněné karbanátky šunkou a sýrem. Vyzkoušejte tuto chuťovku

plněné karbanátky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Udělat si doma plněné karbanátky je velmi snadné. Nezabere to moc času a výsledek je opravdu geniální. Pokud máte rádi kombinaci masa a rozpuštěného sýru, tak je to ideální nápad nejen na nedělní oběd. Do hodiny pak můžete mít tuto pochoutku na stole.

Plněné karbanátky jen z dobrého masa

Vybírejte si na plněné karbanátky jen pěkné kousky masa, které si doma pomelete. Je jedno, jestli sáhnete po hovězím, vepřovém nebo dokonce tato masa smícháte. Pokud nemáte doma mlýnek na maso, tak si můžete koupit již namleté maso, kde si však musíte hlídat jeho složení.

Vybírejte vždy mělněné maso s obsahem tuku maximálně do 20 %. Jinak budou karbanátky hodně mastné a ubere to na jejich kvalitě. V případě mletí vlastního masa nezapomínejte na přidání alespoň trochu mastného. Jinak zase mohou být karbanátky příliš suché.

Plněné karbanátky šunkou a sýrem už pár minut

Maso na plněné karbanátky si okořeňte a nasolte podle toho, jak to děláte běžně. Stejně tak do masa přidejte cibulku, trochu strouhanky a vajíčko. Jakmile budete mít maso pořádně promíchané, tak ho nechte 5 minut odpočinout.

Během toho si vytáhněte velká kolečka šunky, do kterých zabalíte vždy plátek sýru. Snažte se zabalit plátek šunky tak, aby roztečený sýr z plátku šunky nevytékal. Zabalený plátek šunky doslova oplácejte mletým masem tak, aby vznikl karbanátek.

Karbanátky můžete smažit nebo péct

Klasické karbanátky se většinou smaží na pánvičce. Pokud si chcete ušetřit práci a mít jistotu, že karbanátky nepřipálíte na příliš rozpečené pánvi, tak je můžete upéct v troubě.

Karbanátky vyskládejte na pečící papír vždy dostatečně od sebe a pečte je při 200 stupních minimálně 45 minut. Karbanátky v troubě jen zlehka podlijte vodou.

Během smažení nebo pečení se sýr v šunce krásně rozpustí. Po rozkrojení karbanátku se vám sýr rozteče po mletém mase. Čím více procentní sýr si na karbanátky vyberete, tak tím to bude ještě lepší.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz