Plněná vepřová kapsa bude dobrou večeří pro celou rodinu

vepřová kapsa
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vepřová kapsa se dá udělat na několik způsobů. Jak ji ale udělat, aby se zavděčila dětem i starším? Příprava je velmi jednoduchá a výsledek je vynikající. Vše záleží na postupu přípravy. Pokud budete dodržovat vše správně, tak připravíte měkkou rozpadající se vepřovou plněnou kapsu, kterou si zamilujete.

Vepřová kapsa jen z kvalitních surovin

Jednoduchá vepřová kapsa se dá připravit z vepřové pečeně nebo případně krkovice podle toho, jak moc mastné maso máte rádi. Dále budete potřebovat bloček eidamu, hermelín, šunku, cibuli a česnek.

Bloček eidamu si nakrájejte na kostičky, nikdy sýr nestrouhejte. Hermelín si rozkrájíte na malé plátky, protože na kostičky se vám asi moc nakrájet nepodaří. Šunku, cibuli a česnek si pokrájejte na co nejmenší kostičky a vše i s eidamem smíchejte dohromady.

Jak se vepřová kapsa připravuje?

Maso je potřeba pořádně očistit a připravit tak, aby se z něj dala vyřezat kapsa. To v podstatě znamená, že si uděláte dvakrát vyšší maso, než když ho chcete připravovat na řízek. V rámci uchování normální porce maso udělejte do plochy jen poloviční.

Maso nařízněte tak, aby vám vznikla uprostřed hluboká kapsa. Snažte se maso naříznout opravdu uprostřed, aby nahoře i dole bylo stejně masa.

Jakmile se vám podaří maso naříznout, tak kapsu nacpěte pomocí směsi a hermelínu. Kapsu naplňte tak, aby šla také rozumně zavřít.

Teď už jen trochu strouhanky a můžete smažit

Jakmile budete mít kapsu naplněnou a zabalenou, tak ji obalíte kompletně v trojobalu. Je potřeba kapsu obalit důkladně, aby při smažení nedocházelo ke zbytečnému vytékání sýru.

Když se nedaří kapsa pořádně zavřít, tak ji propíchněte párátkem, se kterým budete kapsu i smažit. V průběhu smažení pak párátko opatrně vytáhnete.

Obalenou kapsu budete smažit na pánvičce bez pokličky. Jelikož se jedná o vysoké maso, tak je potřeba na pánvičce smažit opravdu pomalinku, aby se maso pěkně prohřálo i s náplní.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz