Francouzský toast ve vajíčku uděláte snadno: Vyzkoušejte něco nového

toast ve vajíčku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete vyzkoušet francouzský toast ve vajíčku? Pokud tuto skvělou pochoutku neznáte, tak ji můžete připravit jen tak pro sebe nebo jako překvapení na večeři pro svoji rodinu. Uvidíte, že už nebudete chtít toasty jíst jinak.

Francouzský toast ve vajíčku je pro začátečníky

Na francouzský toast ve vajíčku nebudete potřebovat žádné složité suroviny. Budete potřebovat obyčejný toastový chleba, máslo, kvalitní šunku, sýr dle libosti a vajíčka. To je opravdu vše, z čeho dokážete tuto skvělou pochoutku pro celou rodinu vyrobit.

Důležité je však upozornit, že je potřeba po dodělání toastů ihned toasty konzumovat. Ohřívané vejce na toastech totiž není už tak dobré a celkově to potom kazí dojem této skvělé pochoutky, která nezabírá zbytečně moc času při její přípravě.

Jak se francouzský toast ve vajíčku připravuje?

Je to opravdu velmi jednoduché. Na pánvičce si dáte rozpustit máslo, na kterém budete připravené toasty smažit. Toastové chleby si vyskládáte na prkénko a každý toast namažete máslem z vnitřní strany. Na každý toast potom dáte jeden plátek sýru a na to jeden plátek šunky.

Toastové chleby potom spojíte, takže v každém hotovém toastu budou vždy dva plátky sýru a dva plátky šunky. Takto složené toasty obalíte v rozšlehaném vajíčku a můžete začít smažit. Smažení toastů ve vajíčku je velmi rychlé, proto je potřeba smažit jen na mírném ohni.

K toastům můžete zvolit i zajímavou přílohu

Velmi zajímavou přílohou k toastům jsou restovaná rajčata společně s koriandrem, česnekem, červenou pálivou paprikou a olivovým olejem. Rozkrájená rajčata si smícháte s utřeným česnekem, koriandrem a červenou pálivou paprikou.

Orestujete je na běžném oleji nebo tuku a slijete. Po vychladnutí je smícháte s troškou olivového oleje a můžete servírovat.

Pokud chcete zvolit trochu méně náročný doplněk k francouzskému toastu, tak můžete zvolit klasiku, jako jsou sterilizované okurky, které svojí kyselostí budou k toastovému chlebu ve vajíčku se sýrem a šunkou perfektně sedět.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz