Recepty pro děti, které nezklamou: Připravte jim nějakou pochoutku

recepty pro děti
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Někdy můžete recepty pro děti vymýšlet opravdu dlouho a stejně se netrefíte. Každé dítě je jiné a jedno může být vybíravé více a jiné méně. Každý si bude muset u toho svého dítěte vysledovat, co mu chutná a co ne. Co ale dělat, pokud vůbec nevíte, co připravit pro děti?

Recepty pro děti nesmíte moc kořenit ani solit

Pokud neznáte žádné recepty pro děti, tak rovnou zapomeňte na přehršle soli a koření. Tak jak u normálního vaření vykouzlíte z každého jídla chutnou pochoutku právě kvůli speciálnímu koření a soli, tak u dětí toto vhodné není.

Chuť dětských jídel musíte udělat z přírodních zdrojů, a to většinu dochucením pomocí zeleniny. U těch nejmenších je to velmi snadné, protože tam se většinou maso i se zeleninou po uvaření budou mixovat.

Jaké jsou vhodné recepty pro děti?

Jako základ každého jídla pro děti je vhodná zelenina jako je například brokolice, mrkev, petržel, brambory, cuketa, dýně nebo cokoliv, co vám roste na zahradě. Zeleninu si nakrájejte na malé kousky a uvařte do změknutí ve vodě.

K tomu se bude hodit jakýkoliv druh masa, který dokonale očistíte a uvaříte ve vodě bez použití soli nebo koření. Po dovaření smícháte zeleninu s masem a přidáte lžičku olivového oleje.

Pak vše rozmixujete pomocí tyčového mixéru a máte hotový příkrm pro děti.

Pro větší děti si už můžete dovolit i jinou úpravu

Pokud máte doma větší děti, tak ideálním receptem je uvařená zelenina a restované maso na minimu tuku. Znamená to, že si nakrájíte kuřecí, krůtí nebo vepřové maso na jemné nudličky, které orestujete na pánvičce s minimem ruku.

Orestované maso pak smícháte s vařenou zeleninou a zasypete sýrem v pekáči, který pak vložíte na dvacet minut do předem vyhřáté trouby na 200 stupňů. Maso můžete pro větší děti i péct. Pokud vložíte do pekáče vepřové nebo kuřecí maso, tak ho do jeho poloviny podlijete vodou a přidáte kousek másla.

Maso pečte minimálně hodinu při teplotě 180 stupňů. Při pečení maso často polévejte výpekem s vodou. Připravíte tak pro děti chutné maso, po kterém se jenom zapráší.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz