Plněné brambory kuřecím masem a sýrem s česnekem

plněné brambory
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete vyzkoušet netradiční plněné brambory kuřecím masem se sýrem a česnekem? Tuto dobrotu zvládne uvařit i ten nejméně zkušený kuchař a přesto se budou všichni olizovat. Příprava je tak jednoduchá, že si toto jídlo zamilujete okamžitě.

Co budete na plněné brambory potřebovat?

Na plněné brambory budete potřebovat kuřecí maso, brambory, cibuli, česnek, krémový sýr, rajčatový protlak, sůl, červenou sladkou papriku, mozzarellu, pepř, alobal a olej.

Jako první je důležité si připravit brambory a maso. Kuřecí maso na kousky si dejte péct do trouby přikryté a pečte ho tak dlouho, dokud se nezačne pořádně rozpadat. Před pečením je dobé maso posolit a okořenit dle chuti.

Jak připravit plněné brambory?

Brambory si ve slupce omyjte a potřete kompletně olejem. Potřené brambory olejem vyválejte v soli a zabalte každou bramboru zvlášť do alobalu. V alobalu je vložte do trouby, kde je budete péct při teplotě okolo 200 stupňů po dobu jedné hodiny.

Mezitím si již upečené maso doslova roztrhejte na kousky pomocí dvou vidliček. Na pánvičku si dejte nakrájenou cibuli nadrobno a přidejte olej.

Pomalu začněte cibulku na oleji dělat a přidejte česnek, sůl, červenou sladkou papriku, kuřecí natrhané maso, krémový sýr a rajčatový protlak tak, aby vše udělalo krémovou konzistenci. Množství může být různé dle chuti.

Naplňte brambory a máte skoro hotovo

Brambory vytáhněte z alobalu a vložte na pekáč. Pomocí polévkové lžíce vydlábněte v bramborách velkou díru, do kterých nacpete svoji připravenou kuřecí směs se sýrem a rajčatovým protlakem. Směs naplňte tak, aby udělala pořádnou čepici na bramboře.

Přímo na směs pak nadrobte nastrouhanou mozzarellu nebo jiný sýr dle chuti a vložte zpátky do vyhřáté trouby zhruba na 15 minut. Sýr se v troubě pěkně rozteče a dodá bramborám ještě lepší chuť.

Plněné brambory v kombinaci s kuřecím masem a sýrem jsou velmi chutné a jemné jídlo. Brambora by se měla doslova rozpadat jen dotekem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz