Pizza z tvarohového těsta jako rychlá večeře nebo občerstvení pro hosty

pizza
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Někdy už docházejí nápady, co připravit na večeři. Co takhle si upéct pizzu z tvarohového těsta? Pizza patří mezi oblíbené stálice, na které se těší zejména děti a mládež. Jak tedy doma připravit pizzu z tvarohového těsta?

Rychlá večeře

Původně italský recept z města Neapole se rozšířil takřka po celém světě. Dnes se s pizzou a pizzeriemi setkáte nejen v domovské Itálii, ale ve všech ostatních evropských státech, a dokonce i za Atlantikem.

I když se tento slaný koláč připravuje hlavně z chlebového kynutého těsta, je možné na něho použít i těsto z tvarohu. Jeho výhodou je zejména to, že nemusíte čekat, až vykyne, ale je ihned připraveno k použití.

Jedná se tedy o jednoduchý recept, který můžete udělat, když potřebujete něco rychlého na jídlo. Je poté naprosto ideální variantou na rychlou večeři.

Tvarohové těsto na pizzu

Co si připravit?

  • 125 g měkkého tvarohu
  • 130 g polohrubé mouky
  • 1 celé vejce
  • 2 lžíce rostlinného oleje
  • 2 lžíce mléka
  • ½ prášku do pečiva
  • špetka soli
  • na oblohu: tvrdý sýr, kečup, koření na pizzu, měkký salám

Postup přípravy těsta

Do mísy dáme měkký tvaroh a přisypeme mouku. Rozklepne vejce a přidáme do mísy. Doplníme olejem, mlékem a práškem do pečiva. Mírně osolíme a vypracujeme hladké těsto.

Příprava pizzy

Vezmeme formu na pizzu a vyložíme je pečicím papírem. Pokud ho doma nemáte k dispozici, tak je třeba formu vymazat tukem. Na papír rozprostřeme vypracované tvarohové těsto. Pokud se lepí, mírně ho na povrchu pomastíme olejem.

Do kečupu nebo domácího rajského protlaku přidáme rozetřený česnek a touto směsí natřeme povrch pizzy. Okořeníme kořením na pizzu nebo jen oreganem. Přidáme na plátky nebo na malé kostky nakrájený salám (šunkový, vysočina) a nakrájenou cibuli. Je možné doplnit také krájenou paprikou a vše nakonec posypeme strouhaným tvrdým sýrem (Eidam, Gouda, Čedar).

Dáme péct do trouby vyhřáté na 200 stupňů Celsia po dobu asi 20 minut. Že je pizza upečená, poznáme podle zrůžovělých okrajů.

Jakmile pizza mírně vychladne, můžeme ji nakrájet na jednotlivé porce. Samotná její příprava zabere maximálně jednu hodinu práce i s pečením.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz