Originální pexeso jako dárek. Vyrobte ho z rodinných fotografií

pexeso
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vlastnoručně vyrobené pexeso se může stát skvělým překvapením pro kohokoliv, koho chcete obdarovat. Mnoho lidí říká, že nejlepší dárek je ten, co vyrobíte vlastnoručně. Pokud chcete něco, co opravdu potěší, tak to může být právě originální pexeso s fotkami z rodinného archivu. A jak vyrobit pexeso z vlastních fotek?

Pexeso z vlastních fotografií

Výroba originálního pexesa z fotografií je jednoduchá, musíte si jen určit, z kolika párů se bude pexeso skládat. Zkuste se podívat do svého rodinného archivu, kolik fotografií máte k dispozici.

Fotografie mohou být různé. Vybírejte je podle toho, komu je dárek určený. Například babičku s dědou může velmi potěšit takovéto pexeso s fotkami vnoučat.

Snažte se vybírat co nejvíce kontrastní fotografie, které se budou při hraní pexesa dobře pamatovat. Jakmile budete mít dostatečný počet fotografií, tak bude stačit je v počítači oříznout na stejnou velikost.

Pokud nejste technicky zdatní, tak vám určitě pomohou v obchodě, kde tisknou fotografie. Veškeré vybrané fotky si vždy nechte vyhotovit ve dvou provedeních.

Pro tohle originální pexeso je důležitý i podklad

Některé firmy se zabývají rovnou tiskem pexesa, pokud si však chcete vyrobit originální pexeso svépomocí, tak si nechte vyrobit jen fotografie, které podlepíte stejným podkladem. Podklad by měl být na všech kartičkách stejný.

Ideálním podkladem pro pexeso je tvrdá podložka, která zabrání ohýbaní fotografií při otáčení.

Pokud máte doma lepší tiskárnu, můžete si pexeso kompletně vytisknout pomocí oboustranného tisku, kdy na jedné straně bude stejný motiv a na straně druhé vaše fotografie, které budete potom muset pravidelně ořezat.

Vyrobte pexesu i pěkné dárkové balení

Jestliže se má jednat opravdu o dárek, který bude vyroben svépomocí, tak nezapomínejte ani na kvalitní balení. Balení na svoje vlastní pexeso můžete vyrobit z tvrdého papíru, kdy vyrobíte přesnou krabičku na počet kartiček.

Stejně tak můžete darovat vlastnoručně vyrobené pexeso z rodinných fotografií naskládané v komínku přebalené dárkovou mašlí s věnováním. Vždy je však lepší zvolit uzavíratelné balení, ve kterém bude pexeso uloženo a nepoztrácí se.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz