Renovace světlometů svépomocí. Jak dokonale vyleštit světla auta

renovace světlometů
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jednoduchá renovace světlometů může značně zvýšit viditelnost a bezpečnost pro řidiče na silnici. Rozdíl svítivosti zažloutlého a vyleštěného světlometu je totiž opravdu velký. Při správné renovaci světlometů můžete klidně zvýšit jejich svítivost i o desítky procent. Zažloutlé světlomety jsou většinou problémem starších automobilů.

Jak probíhá renovace světlometů svépomocí?

Renovace světlometů se nedělá jen kvůli estetické stránce světel, ale jejich zažloutnutí může udělat problém na stanici technické kontroly, protože výrazně mění svítivost světlometů. Renovace světlometů se provádí pomocí speciální brusné pasty, která obsahuje větší brusné částice.

Před samotnou renovací světlometů je velice důležité nejen celé světlo auta, ale i jeho okolí, pořádně vydrhnout. Okolí světlometu zalepte pomocí malířské pásky nebo zvolte jiný způsob ochrany tohoto prostoru.

Při broušení světlometů brusnou pastou by se totiž mohlo stát, že by se poškodil lak v okolí světel. Ochrannou pásku aplikujte raději v několika vrstvách a nalepte ji až k okraji světlometů.

Renovace světlometů vyžaduje správný způsob broušení

Pokud máte světlomety nachystané k renovaci, můžete se pustit do první fáze broušení. Většinou se brusná pasta prodává i s brusnými papíry, které jsou k broušení světlometů vhodné.

Začínejte na nejhrubším brusném papíru a postupujte až k nejjemnějšímu. S brusnými papíry rozhodně nešetřete a světla pořádně vyleštěte.

V průběhu broušení je dobré mít nachystanou utěrku z mikrovlákna, se kterou budete světlomety otírat od obroušených částí.

Pokud už máte světlomety vybroušené do hladka, tak přejděte k broušení finální brusnou pastou. Brusnou pastu naneste na světla a jemným krouživým pohybem utěrkou z mikrovlákna světlomety doleštěte.

Jak dlouho vydrží světlomety průzračně čisté?

Pokud renovace světlometů proběhne přesně podle tohoto návodu, tak výsledkem budou krásně čiré světlomety, které mohou vydržet zase několik let tak jako u nového automobilu.

Největším nepřítelem světlometů jsou kartáče myček automobilů a saponáty, které se prodávají na odstranění hmyzu ze světlometů, které nepoškozují jen světlomety automobilu, ale i okolní lak či plastové části automobilu.

Zdroj informací: Napady-navody.cz

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz