Oprava balkonu svépomocí. Využijte k tomu terčové dláždění

suchá dlažba
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud už vaše podlaha balkonu není v takové kondici jako kdysi, můžete si jednoduše opravit podlahu balkonu svépomocí. Podlahu na balkoně zmodernizujete hned několika způsoby. Tím nejjednodušším způsobem, který zvládne úplně každý, je vydláždění na terče.

Jak opravit podlahu balkonu?

Podlaha balkonu, která už není v dobré kondici, se dá levně opravit pomocí nového vydláždění na terče. V takovém případě nebudete muset nutně odstraňovat starou podlahu.

Pokud je stará podlaha balkonu pevná a staré dlaždice nebo beton nejsou rozpraskané, tak na ni můžete klidně položit novou dlažbu. Plastové terče, na které položíte novou dlažbu, můžete koupit v několika výškách. Podle toho můžete řídit finální výšku nové podlahy na balkoně.

Oprava balkonu svépomocí

Plastové terče položíte do roviny a můžete rovnou pokládat dlažbu. Terče jsou přímo vyprofilované pro pokládku dlažby. Některé terče můžete koupit i na závitu a pak jsou jednoduše výškově stavitelné.

Každá podlaha na balkon se musí položit ve správném sklonu. To znamená, že musí být ve spádu směrem od domu, aby déšť nezatékal přímo k domu, ale přirozeně odtékal od domu. Spád je potřeba nastavit již přímo na terčích při jejich pokládce.

Ideální spád podlahy na balkoně je cca 0,5 centimetru na metr. Můžete si uřezat špalíček o výšce 0,5 centimetru, kterým si budete podkládat vodní váhu do roviny. Pokud máte menší balkon nebo kratší váhu, tak je potřeba výšku špalíčku dopočítat přímo na míru.

Materiál pro balkonovou podlahu

Podlaha na balkoně by měla být vždy z materiálu, který nesaje vodu.

Pokud ji chcete mít udělanou opravdu dobře, tak je ideální mít podlahu z betonu nebo keramické dlažby. Použít však můžete například i terasová prkna nebo jiné dřevěné krytiny, které jsou chráněny proti vodě.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz