Jak vyměnit kuchyňskou baterii svépomocí. Zvládnete to snadno i bez drahého instalatéra

vymena kuchynske baterie
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Potřebujete vyměnit kuchyňskou baterii, ale nechce se vám platit za instalatéra? To není problém. Výměnu kuchyňské baterie zvládnete i svépomocí, jen je vhodné postupovat podle návodu. Jak tedy vyměnit kuchyňskou baterii?

Výměna kuchyňské baterie

Výměna kuchyňské baterie začíná pořízením nové baterie. Můžete si vybrat jakýkoliv model chcete, jen je potřeba při nákupu kuchyňské baterie myslet především na zakrytí původní díry v kuchyňské desce, a proto je dobré vybírat ideálně stejně velkou nebo větší kuchyňskou baterii.

Rovnou s kuchyňskou baterií si kupte i nové přívodní pancéřové hadice, které je opravdu dobré čas od času vyměnit a výměna baterie je poté správný čas i pro výměnu těchto přívodních hadic. Jakmile budete mít doma vše, tak se teprve pouštějte do odmontování staré baterie.

Jak vyměnit kuchyňskou baterii?

Prvním krokem před samotnou výměnou kuchyňské baterie je zastavení obou přívodů vody. Většinou pod kuchyňskou linkou najdete dva kohoutky, kdy jeden bude modrý a druhý červený. Oba je potřeba zastavit.

Následně pusťte starou baterii, aby mohla odtéct zbývající voda. Po odtečení můžete povolit hadice u kohoutků a zcela je odšroubovat.

Kuchyňská baterie je poté v lince většinou přichycená pomocí závitu a matky. Závit bývá napevno spojený s baterií, takže se budete snažit pod linkou povolit matku pomocí nástrčkového klíče. Ve většině případů k tomu bude stačit klíč o velikosti 10.

Po odmontování matky vytáhnete podložku pod linkou a můžete oddělat starou baterii.

Teď už zbývá napojit novou baterii a je hotovo

Novou baterii postavíte na místo té staré a připevníte ji ke kuchyňské lince pomocí podložky pod linku a matky, kterou určitě dostanete k nové baterii. Teprve po upevnění baterie připojíte nové hadice k baterii a kohoutkům.

Hadice je potřeba nezaměnit a použít správnou hadici na teplou a na studenou vodu. Obě hadice musí mít na obou koncích gumičky, které zajistí utěsnění. Po důkladném dotažení všech stran můžete kohoutky znovu pustit a vyzkoušet svoji novou baterii.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz