Nekupujte zbytečně drahou kolekci na vánoční stromeček. Čokoládové ozdoby si vyrobíte i doma, a to za pár korun

čokoládové ozdoby
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete si doma vyrobit čokoládové ozdoby na stromeček? Opravdu není nic jednoduššího. Pokud si vaříte domácí čokoládu běžně, tak to pro vás bude ještě o to jednodušší. Nepotřebujete k tomu ani žádné speciální vybavení. Díky vlastním ozdobám navíc ušetříte za zbytečně drahé vánoční kolekce v obchodech.

Co na čokoládové ozdoby potřebujete?

Na vlastní čokoládové ozdoby budete potřebovat čokoládu na vaření nebo jakoukoliv vaši oblíbenou čokoládu. Pokud si však chcete udělat ozdoby z čokolády kompletně podle svého, tak si můžete umíchat i vlastní čokoládu.

Na to budete potřebovat 200 g moučkového cukru, 200 gramů ztuženého tuku a 200 gramů kakaa. Ztužený tuk jednoduše rozpustíte ve vodní lázni a vmícháte do něj cukr s kakaem. Míchat budete tak dlouho, dokud vám nevznikne homogenní směs.

Jak vyrobit čokoládové ozdoby

Čokoládové ozdoby tedy vyrobíte z vlastní nebo koupené čokolády. Dále budete potřebovat formu, která bude ideálně silikonová. Do každé formičky nalijete rozpuštěnou čokoládu ve vodní lázni a vložíte do ní nit nebo jiný provázek, který necháte v čokoládě zatuhnout.

Jakmile nit nebo provázek ponoříte do čokolády, tak ho bude potřeba ponořit zhruba do prostřední části čokolády a čokoládu potom znovu uhladit. Vytuhnout čokoládu můžete nechat klidně v lednici. Jakmile ozdoby vytuhnou, tak je jednoduše vyloupnete z formy a máte připravené ozdoby na stromeček.

Stejně tak si můžete vyrobit i vlastní želé ozdoby

Pokud máte raději želé než čokoládu, tak si můžete vyrobit i vlastní želé ozdoby na stromeček. Tekuté želé nalijete do formiček a vložíte provázek. U želé ozdob máte taky více barevných možností.

Vždy do ozdob vkládejte dostatečně dlouhý provázek, protože ten můžete kdykoliv zkrátit. Jakmile budete ozdoby umisťovat na stromeček, tak je dávejte co nejdál od žárovek a jiných zdrojů tepla, aby se vám čokoláda na stromečku nezačala rozpouštět.

Čokoládové ozdoby se snažte spotřebovat ze stromečku co nejrychleji. Bez problémů však ozdoby vydrží viset na stromečku klidně i 14 dnů. Pokud nemáte doma silikonové formičky, vytvořte si vlastní formičky například z alobalu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz