Jak vyrobit vánoční lucernu. Vylepšete si hravě vánoční výzdobu

vánoční lucerna
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jednoduchá vánoční lucerna se dá vyrobit rychle a levně. Výroba lucerničky navíc může být velmi pěknou zábavou pro vaše děti. Vánoční lucerna se dá vyrobit opravdu bez větších výdajů a nepotřebujete k tomu mít doma ani nic speciálního.

Výroba vánoční lucerničky

Vánoční lucerna se dá vyrobit levně a pěkně pomocí zavařovací sklenice a lepícího barevného nebo bílého papíru. Pokud nemůžete sehnat lepící papír, tak můžete použít i lepidlo, které vám spojí papír a sklo.

Při výběru lepidla se snažte však vybírat takové lepidlo, které vám zbytečně papír nerozmočí. Na sklenici by se totiž mohl začít shrnovat a nepůsobilo by to vůbec dobře. Vypadalo by to potom tak, jako když vám uschne namočený papír.

Jak vyrobit vánoční lucernu?

Jako první si vyberte správnou zavařovací sklenici. Většinou je lepší vybrat nižší sklenici, do které pak pohodlně budete umisťovat čajovou svíčku.

Jakmile si sklenici vyberete, tak bude potřeba ji pořádně vyčistit a odmastit. K odmaštění sklenice skvěle poslouží aceton, kterým pomocí hadříku otřete celou sklenici a necháte uschnout.

Z lepícího nebo obyčejného papíru si pak vystříháte různé vzory a motivy, které máte rádi, a začnete je na sklenici lepit. Při lepení se snažte co nejméně osahat sklenici kolem dokola, aby tam potom papír dobře držel.

Dodržte pár základních pravidel

Až budete vyrábět doma vánoční lucernu, tak myslete rozhodně na bezpečnost při pálení svíček. Nikdy se nesnažte papír lepit z vnitřní strany sklenice. Při hoření svíčky uvnitř sklenice by totiž mohlo dojít k jeho vznícení.

Až budete lepit papír z venkovní strany sklenice, tak ho vždy pořádně přimáčkněte, aby se vám podařilo vytlačit veškerý vzduch, který by mohl při zahřívání dělat neplechu. Na vánoční lucernu nemusíte lepit jen papír, můžete na ni také různě malovat nebo do sklenice také vyškrábat různé motivy.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz