Ať je balení dárků zábava. Připravte svým blízkým krásné dárkové krabice

darkove krabice
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vánoce jsou za dveřmi a na řadu přichází i balení dárků. Pokud nemáte na zabalení dárků moc času, protože máte pořád děti za zády, tak to můžete vyřešit pomocí předpřipravených dárkových krabic, do kterých dárek jen vložíte a přetáhnete stužkou.

Takovou dárkovou krabici si můžete koupit nebo levně vyrobit doma. Výhodou dárkové krabice je, že může sloužit několik let po sobě a její výroba je navíc zábava.

Balení dárků do koupených dárkových krabic

Balení dárků do zakoupených dárkových krabic je nejrychlejší cestou balení dárků. Princip je stejný, jako když dárek dáte do dárkové tašky jen s tím rozdílem, že v krabici není na první pohled poznat, o co se jedná.

Zakoupené hotové dárkové krabice mají tu výhodu, že je můžete koupit v několika velikostech. Můžete tak mít doma krabice uložené v jedné největší krabici, protože každá další krabice je menší a menší, a tak se dají naskládat do sebe, a to až po tu nejmenší krabici.

Do doma vyrobených dárkových krabic je balení dárků stejně pohodlné

Když si budete chtít pro balení dárků vyrobit domácí dárkové krabice, tak můžete využít krabici od čehokoliv. Nejlépe se na to hodí například krabice od bot, které mají samostatná víka. Vždy si vybírejte krabice, které budou z tvrdšího papíru.

Do dárkové krabice strčíte dárek a jednoduše zavřete. Potom krabici přetáhnete stužkou, která bude držet horní víko krabice. Balení tak bude vypadat jako klasicky zabalený dárek. Takto vyrobené nebo koupené dárkové krabice jsou ideální pro balení měkkých dárků a oblečení.

Jak vyrobit domácí dárkové krabice?

Pokud máte doma kvalitní krabice, tak si ještě sežeňte dostatečně pevný balící papír a lepidlo na papír nebo tenkou oboustrannou izolepu. Víko zabalíte zvlášť a spodek krabice také.

Snažte se vždy na každou stranu vystřihnout přesný rozměr balícího papíru na krabici. Rohy raději přehýbejte, protože je málo pravděpodobné, že to trefíte přesně na roh krabic. S lepidlem zacházejte opatrně, vždy ho dávejte jen minimální množství, které rozetřete pomocí štětce, aby se balící papír nerozmočil.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz