Vánoční stromeček ze šišek. Jak si ho doma vyrobit

stromek ze sisek
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Výroba vánočního stromečku ze šišek může být pěknou předvánoční chvilkou, která může zabavit každého. Pokud máte rádi netradiční výzdobu, tak se můžete pustit právě do tohoto tvoření. Materiál na výrobu šiškového stromečku posbíráte v parku nebo v lese zdarma.

Na stromeček si připravte opravdu suché šišky

Vaše výroba vánočního stromečku ze šišek by měla být opravdu jen ze suchých šišek, proto je potřeba vyrazit na procházku a sběr šišek co nejdříve. Až si šišky nasbíráte, tak je položte na noviny do teplé a suché místnosti, kde je necháte minimálně 14 dnů schnout.

Nikdy šišky neumístěte do blízkosti radiátorů, krbu nebo jiného přímého zdroje tepla. V případě, že tak učiníte, tak se vám šišky rozevřou a nebudou už tak pěkné, jaké je asi chcete mít.

Šiškový stromeček – postup

Výroba vánočního stromečku ze šišek je opravdu jednoduchá. Jediné, co si musíte vyrobit, je kostra. Tu zvládnete vyrobit ze suchých větviček, které také můžete posbírat klidně v lese.

Větvičky si spojíte dohromady ve tvaru indiánského stanu. Můžete je klidně stáhnout pomocí provázku nebo je slepit.

Větvičky musíte rozmístit tak, aby mezi nimi byla co nejmenší díra. K větvičkám už potom budete přilepovat jednu šišku vedle druhé. Začínejte ve spodní části a stavějte jakoby patra. Pokud máte větší a menší šišky, tak ty větší šišky používejte na spodní patra.

Stromeček ze šišek můžete různě ozdobit

Jakmile bude stromeček hotov, tak k němu můžete přidělat ještě různé další ozdoby. K přilepování je nejlepší použít tavnou pistoli, se kterou bude práce se šiškami opravdu nejjednodušší.

Přidělat ke stromečku můžete i světelný řetěz, který vaše výsledné dílo krásně rozzáří. Ideální je použít světelný řetěz, který má baterie. Díky tomu bude stromeček mobilní a nebude muset být umístěný u zdroje elektřiny.

Pokud chcete mít váš stromeček ještě hezčí, tak můžete strčit světelný řetěz i přímo na kostru stromečku. Světelný řetěz bude potom stromeček pěkně prosvěcovat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz