Mytí vlasů: Správná péče o vlasy krok za krokem

pece o vlasy
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Mytí vlasů se zdá být jednoduché, ovšem pokud chcete pečovat o své vlasy správně tak, aby nebyly zničené a dostaly komplexní péči, je nutné dodržovat pár jednoduchých pravidel. Dost možná zjistíte, co jste doposud dělali špatně.

Postup správného mytí vlasů

První častou chybou je spěch. Mytí vlasů může zabrat i více než 5 minut, obzvláště pokud má žena vlasy dlouhé. Prvním krokem u mytí je řádné namočení vlasů, protože tato část se většinou odbývá. Zkuste namáčení vlasů věnovat stejnou pozornost, jako při smývání šamponu.

Poté přijde na řadu šampon. Při mytí je velmi důležitý kvalitní šampon. Nejlepší je pořídit šampon přímo v kadeřnických potřebách. Pokud si nevíte rady, který šampon koupit, zkuste se zeptat své kadeřnice, která Vám nějaký šampon určitě doporučí. Základní rozdíl mezi šamponem z kadeřnických potřeb a šamponem z drogerie můžete sama pozorovat při mytí vlasů.

Kvalitní šampon pění méně než nekvalitní šampon. Není ovšem potřeba nanášet na vlasy velké množství šamponu. Pokud šampon málo pění, přidejte více vody, nikoliv šamponu.

Další výhodou šamponu z obchodu s kadeřnickými potřebami je velké balení. To ocení obzvláště ženy s dlouhými vlasy. Velká balení vydrží i několik měsíců a můžete na šampon nasadit i pumpičku, která ještě více zpříjemní mytí vlasů.

Kompletní péče při mytí

Druhým a neméně důležitým krokem při mytí je kondicionér. Mohlo by se zdát, že kondicionér se používá pouze proto, aby se vlasy hezky rozčesávaly. Realita je ovšem jiná. Šampon totiž vlas otevírá, aby jej mohl správně umýt. Kondicionér naopak vlas uzavírá. Pokud tedy kondicionér nepoužijete, vlas bude náchylnější ke zničení. Nezapomínejte ovšem šampon i kondicionér důkladně opláchnout.

Pokud chcete mít vlasy ještě zdravější, zkuste použít masku na vlasy. Její úlohou je výživa vlasů. Není potřeba masku používat při každém mytí, jelikož většina masek na vlasy dokáže působit déle, než do dalšího mytí vlasů. Obecně se doporučuje masku použít každé 3 až 4 mytí.

Posledním krokem po mytí je důkladné usušení. Pokud totiž necháte vlasy příliš dlouho mokré, stanou se líhní pro různé bakterie, obzvláště přímo u pokožky. Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla a nebudete tento postup odbývat, tak se výsledky zaručeně dostaví.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz