Automobilem k moři: Zábavné hry pro děti, které je zabaví na dlouhou dobu

automobilem k moři
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Nemusíte ani s dětmi cestovat automobilem k moři, úplně bude stačit, když vjedete na dálnici D1, abyste měli problém s jejich zabavením. Zná to asi každý rodič a řidič vozu zároveň, jak se malé dítě předškolního i mladšího školního věku věčně ptá, kdy už tam budete. Sotva mu odpovíte, další stejná otázka nenechá na sebe dlouho čekat.

Pro děti je cesta autem obvykle únavná a otravná. Jak je tedy získat jejich pozornost a zabavit je? Přinášíme vám pár tipů na několik her.

Zahrajte si společně s dětmi

Samozřejmě, že můžete dát v automobilu dítěti do ruky tablet s nahranými filmovými pohádkami a rodinnými příběhy. Ale to ho zabaví jen na určitou dobu, a co pak?

Před dlouhým cestováním byste se měli na to připravit. Je pochopitelné, že her se nebude účastnit řidič, ale zbytek osazenstva vozidla se může do nich s klidem pustit.

Škrtni to

Pro každého hráče připravte kousek papíru a tužku. Na papír napíšete seznam předmětů, které byste cestou automobilem mohli potkat – například semafor, most, traktor, letadlo, kostel, sanitka. Seznamy rozdělíte mezi hráč.

Hra spočívá v tom, kdo dříve ze svého papíru vyškrtá všechny uvedené předměty, ten vyhrává. Pokud hráč danou věc uvidí, nahlásí ji a škrtne si ji.

Slovní fotbal

Osvědčená hra pro chvíle zábavy během cesty automobilem k moři je také slovní fotbal, jenž procvičuje slovní zásobu. Tu zná určitě každý rodič.

Hráč vykopává tím, že řekne slovo. Další hráč musí na poslední slabiku nebo jen písmeno (podle obtížnosti) vymyslet další slovo, které by tímto písmenem začínalo. Hráč, který nevymyslí už žádné slovo, prohrává.

Do kapsáře dejte pastelky i hračky

Svůj automobil můžete také vybavit kapsářem v místě, kde sedí dítě. Ten vybavte pastelkami, poznámkovým sešitem na kreslení, oblíbenými hračkami i dalšími drobnostmi, které díte mohou zabavit. Je to další možnost, jak přečkat dlouhou cestu automobilem.

Dětem, které již čtou, můžete připravit nějakou knížku, nebo čtečku knih. Pomůže také kapesní přehrávač s písničkami, audio pohádkami, který lze vybavit sluchátky, a řidič nebude rušený.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz