Myši dokážou nadělat problémy. Jak je vypudit z domu či bytu

zbavit myší
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jak se zbavit myší? Nejlépe tak, že budete předcházet tomu, aby se do vašeho obydlí myši vůbec dostaly. S tímto problémem se asi nejvíce potýkají lidé, kteří bydlí v blízkosti pole nebo lesů. Pokud však už myši v domě či bytě objevíte, tak je musíte rychle zlikvidovat.

Nejlepší je prevence

Zbavit se myší můžete už před vaším domem, kde můžete nastražit ultrazvukový plašič na hlodavce. Pokud tyto plašiče myší rozmístíte strategicky kolem celého domu, pomohou vám rovněž i odpudit kuny. Dalším způsobem může být pořízení kočky, pro kterou jsou myši normální potravou.

Existuje také možnost použití deratizačních stanic, které můžete rozmístit kolem domu. Při použití těchto stanic je velmi důležité strategické rozmístění tam, kde se myši nejvíce vyskytují a pohybují.

Stejně tak můžete venku rozmístit pastičky na myši, které můžete dát přímo před jejich nory. Nedoporučuje se zkoušet myši vyplavovat, protože nikdy nevíte, kam až mají díru prokopanou. Může se totiž stát, že budete napouštět vodu do jejich nory, a ta vám bude vytékat jinde v okolí domu.

Jak se zbavit myší v domě či bytě?

Pokud se vám nedaří zbavit se myší mimo domácnost, snažte se ucpat všechny otvory, kde mohou myši volně cestovat. U starších domů to můžou být i praskliny kolem vchodových dveří nebo oken.

Hubení myší v domě a bytě je složitější, protože myši si zde v mohou najít jinou potravu a nebude je tolik lákat si vyzvednout dobrotu z pasti.

Pokud se chcete zbavit myší pomocí pastiček, tak se snažte vždy návnadu do pasti pořádně upevnit. I když se to nezdá, tak myš je velice chytré zvíře, které se jen tak chytit do pastičky nenechá.

Návnada do pastičky na myši

Jako návnada do pasti na myši se hodí hlavně to, co je nejvíce voňavé, aby to myš přilákalo. Může to být kousek sýru, kousek salámu nebo také kousek ořechu.

Návnadu umístěte jen na vyhrazené místo v pastičce. Snažte se ji nastražit tak, aby návnada z tohoto místa moc nevyčuhovala, aby ji myš neměla šanci vytáhnout bokem.

Pokud nechcete používat klasickou past na myši, deratizační stanici nebo plašič, tak můžete také vyzkoušet sklopec na myši, ve kterém myš zachytíte živou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz