Rychlé pomazánky na chlebíčky: Vyzkoušejte těchto několik druhů

pomazánky na chlebíčky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Děláte často pomazánky na chlebíčky? Chcete inspiraci, se kterou překvapíte svou návštěvu? Vyzkoušejte tyto rychlé pomazánky na chlebíčky, které zvládnete hravě připravit a ještě si na nich všichni skvěle pochutnáte.

Pomazánky s tatarkou či majonézou

Rychlé pomazánky na chlebíčky se dají připravovat pomocí majonézy nebo tatarky, protože velké procento pomazánky je tvořeno právě jednou z těchto surovin. Nejběžnější pomazánky s tatarkou nebo majonézou jsou vajíčková a česneková pomazánka.

Vajíčková pomazánka na chlebíčky

Vajíčkovou pomazánku připravíte pomocí tatarky nebo majonézy přidáním vařených nadrobno nasekaných vajec, cibule, hořčice a másla. Na 10 vařených nasekaných vajec přidejte 250 ml tatarky nebo majonézy, velkou nadrobno nasekanou cibuli, dvě lžíce hořčice a kousek másla.

Česneková pomazánka na chlebíčky

Pro přípravu česnekové pomazánky budete potřebovat česnek, sýr na strouhání, tavený sýr a tatarku nebo majonézu. Sýr si nastrouháte na nejjemnějším struhadle a připravíte si 4 paličky česneku, které rozemelete. Dále do pomazánky přidáte 100 g taveného sýra bez příchuti a 250 ml tatarky nebo majonézy. Vše pořádně promícháte a máte hotovo.

Pomazánky na chlebíčky bez majonézy

Připravit pomazánky na chlebíčky však můžete i bez použití majonézy.  Podíváme se nyní na hermelínovou pomazánku bez majonézy, salámovou pomazánku bez majonézy a pikantní sýrovou pomazánku bez majonézy.

Hermelínová pomazánka na chlebíčky

Výbornou pomazánkou bez majonézy je hermelínová pomazánka, kde stačí pokrájet jeden velký hermelín na nejmenší kousky, přidat velkou cibuli, 150 g taveného sýra bez příchuti, sůl, pepř a vše pořádně promíchat.

Salámová pomazánka na chlebíčky

Pro milovníky salámů můžete vyrobit lahodnou salámovou pomazánku ze suchého salámu. Ten stačí namlet na masovém mlýnku a vmíchat tuto směs do našlehaného másla. Dále přidáte tavený krémový sýr, trochu hořčice, sůl a pepř. Vše promícháte a máte hotovo.

Pikantní sýrová pomazánka na chlebíčky

Pokud si rádi kupujete pikantní sýrovou pomazánku, tak si ji můžete připravit z taveného sýra, do kterého přidáte na pásky nařezaná vajíčka. Na 5 vajec přidáte 200 g taveného sýra, 150 ml tatarky a nastrouhaný tvrdý sýr.

Aby pomazánka byla pořádně pikantní, tak si musíte připravit nastrouhaný česnek. Každý česnek je jiný, takže ideálně vyzkoušejte přidat jednu paličku a ochutnejte. Pokud by se vám pomazánka zdála málo pikantní, tak postupně česnek přidávejte.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz