Malé dítě se dá zabavit několika možnými způsoby

malé dítě
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Malé dítě je velmi těžké v některých případech zabavit. Dokud ještě neběhá, tak je to v uvozovkách jednodušší, že za ním maminky nemusí tzv. sprintovat. Horší to je později. V těchto dnech, kdy jsou zavřené školky, potažmo školy, je to těžší ještě mnohonásobně. Děti musí být doma a logicky se nudí. Ty starší mají sice úkoly ze školy, a ne zrovna málo, nicméně u těch malých je třeba vymyslet něco, co by je bavilo. Ovšem často to bývá velmi náročná u vozovkách práce až dřina. Tak například malování. To využívají maminky velmi často a děti to také baví, ale co dál?

Malé dítě častokrát přestane bavit jednotvárná činnost

Malé dítě sice malování či vybarvování může chvíli bavit, ale není možné, aby u toho vydrželo v kuse několik hodin. To je prostě nereálné. V tom případě musí maminky přispěchat s další zábavou. Častokrát sahají po čtení. Když jsou to děti, které ještě neumí číst, vynikajícím společníkem jsou leporela nebo rozkládací knížečky. Leporela jsou populární mnoho let.

Malé dítě by my mělo začínat práv u leporela. Už kdysi dávno tomu tak bylo a nezměnilo se to ani dnes v tak uspěchané době. Když už jsou dětí větší, sahá se ke knihám, které vypráví příběh, co jsou jednoduše řečeno pohádky. A tam je na výběr opravdu velké množství.

Hraní her má něco do sebe

Malé dítě má nevýhodu v tom, že ještě neumí moc počítat a tak se velmi těžko dokáže soustředit na tzv. kutálecí hry. To jsou hry, kde se používají kostky a figurky. Tam je velký problém. Někdy to rodiče dělají tak, že prostě dítě hodí a oni mu to napočítají, i tak se to dá.

Malé dítě může bavit i speciální druh her. Existují takové, kde jsou místo číslic na kostce obrázky, i na celém herním plánu. To se pak hraje jednodušeji. Také se může hojně využít skládačka. Kdysi to byly dřevěné kostky, dnes je to puzzle.

Co dalšího se ještě může dělat

Malé dítě, jakožto i každý člověk je osobnost, samostatná jednotka, takže je dopředu těžké říci, co ho bude bavit. Nikde není psáno, že když sto dětí rádo maluje, tak sto první dítě to bude mít také tak.

Malé dítě nemusí dělat tak, jak je zvykem. Existují děti, které například nebaví ani hry, ani čtení, ani kreslení, ale třeba už řeší logické hádanky a rébusy dokonce ve třech letech. Těmto dětem se někdy říká malý génius. Tam potom bývá dost velký problém, zabavit takto nadané dítě.

 

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz