Levné sushi po česku. Místo lososa tam dáte párek

levne sushi po cesku
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

V dnešní době se počítá každá koruna a tradiční sushi může být pro někoho již čárou přes rozpočet. Vyzkoušejte tedy levnou verzi takzvaného sushi po česku. Rolky budou vypadat podobně, ale pomůžeme si levnějšími surovinami, kdy například losos nahradí párek.

Sushi s párkem

Na levnou variantu sushi budete tedy potřebovat 150 gramů obyčejné rýže, 10 gramů škrobu, dva kusy již zmíněných párků, okurku, sůl a kečup k namáčení.

Nejprve si uvaříme rýži, a to asi dvakrát déle než obvykle, protože ji potřebujeme dokonale rozvařit, aby se po uvaření pěkně lepila. Rýži po uvaření smícháme se škrobem, aby ještě více lepila.

Poté oloupeme okurky tak, aby vznikly dlouhé slupky, které použijeme k zabalení. Slupky od okurek nám tedy nahradí dražší řasu, do které se balí tradiční sushi.

Na slupku od okurky poté namačkáme lepivou rýži a na ni umístíme párek. Poté zabalíme vše do rolky a nakrájíme na klasická sushi kolečka s párkem uprostřed.

Pokud se vám kolečka nedaří držet pohromadě, můžete si pomoci párátkem. Jelikož jde o českou variantu sushi, tak následně při konzumaci namáčíme ideálně v kečupu.

Sushi po česku versus tradiční sushi

Tato varianta se tradičnímu sushi samozřejmě ani kvalitou, ani chutí nevyrovná. Takovou ambici tento pokrm mít nemůže.

Sushi po česku však může být určitým způsobem, jak si dopřát exoticky vypadající jídlo za pár korun. A vlastně, proč to nezkusit?

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz