Lepící háčky do koupelny, které padají i s ručníkem, bývají problém. Jak ho jednoduše vyřešit

hacky v koupelne
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud chcete mít háčky v koupelně na dlaždičkách pouze přilepené, abyste je nemuseli přivrtávat, tak se možná často setkáte s problémem, že takto přilepený háček neudrží vlhkem nacucaný ručník a ráno, když vejdete do koupelny, tak ručník i s háčkem najdete na zemi. Tomuto problému se dá jednoduše zamezit, pokud uděláte ještě před lepením jednu zásadní věc.

Kam lepit háčky v koupelně?

Háčky si vždy nalepte co nejblíže vany nebo sprchového koutu tak, ať na ně při dokončení koupele dosáhnete. Většinou se háčky lepí do úrovně ramen, ale pokud si je potřebujete uspořádat jinak, tak tím určitě nic nepokazíte.

Pokud máte háčky na samolepící pásku, tak se je snažte vždy lepit na obklad z dlaždiček, nikoliv na vymalovanou zeď.

V případě přilepení háčku přímo na zeď potom celou váhu pověšeného oblečení nebo mokrého ručníku nese barva na zdi. S největší pravděpodobností během pár hodin najdete háček na zemi.

Hodí se i jinam než do koupelny?

Určitě nemusíte mít háčky jen v koupelně, háčky se mohou perfektně hodit i v kuchyni, kdy je zase můžete přilepit na obklad u linky a použít je například na zavěšení utěrek nebo nádobí.

Lepší variantou je ale nerezová dlouhá tyč nad linkou, kde budete mít spoustu posuvných háčků, které si vždy nastavíte tak, jak to zrovna v dané chvíli potřebujete.

Nezapomeňte na zásadní věc ještě před lepením

Přilepit háčky v koupelně musíte správně na pořádně čistý a odmaštěný povrch. Právě tato chyba většinou stojí za padáním háčků, které jsou hodně zatížené. Pokud nebudete na háček věšet nic těžkého, tak se pravděpodobně udrží i na neodmaštěném povrchu.

Pokud nevíte, jak správně povrch odmastit, tak můžete použít například technický benzín, který si nanesete na hadřík a místo, kam budete háček lepit, s ním pořádně odmastíte, tedy očistíte.

Potom už se snažte na dané místo vůbec nesahat. Nesahejte ani na lepící stranu háčku, prostě jen odlepte ochrannou fólii a přilepte háček na odmaštěné místo.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz