Jak rychle vyléčit kocovinu: Metody, které pomohou vystřízlivět

vyléčit kocovinu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud potřebujete rychle vyléčit kocovinu, tak vyzkoušejte pár jednoduchých tipů, které tělu pomohou se s ubývajícím množstvím alkoholu lépe vyrovnat. Ne vždy je samozřejmě potřeba se z kocoviny dostávat, stačí pít alkohol rozumně a moc ho nemíchat.

Pokud budete například večer pít pivo, do toho víno a ještě si k tomu dáte tvrdý alkohol, tak můžete očekávat, že vaše kocovina bude další den opravdu velká. V takovém případě se vám určitě následující tipy budou hodit.

Rychlá léčba kocoviny

Rychle vyléčit kocovinu můžete například pomocí velké fyzické námahy. Pokud se vám podaří sám sebe přemluvit k fyzickému výkonu, jako je například běh, jízda na kole nebo plavání, tak tím rychleji rozproudíte tělo a nastartujete zároveň i rychlejší spalování alkoholu.

Díky tomu se vám podaří z těla alkohol dostat opravdu rychle a už během hodiny můžete být zase fit, namísto celodenního ležení u televize a naříkání.

První pomoc při kocovině

Jednou z nejrychlejších pomocí, pokud vám je další den opravdu hodně špatně, je další alkohol v malém množství. Důvod, proč potřebujete vyléčit kocovinu, je ubývající alkohol. Je to v podstatě taková menší forma abstinenčních příznaků.

Pokud tělu doplníte alkohol například ve formě jednoho piva, tak se vám opravdu rychle uleví.

Tento způsob ale příliš nedoporučujeme. Není vhodný zejména tehdy, pokud například potřebujete řídit motorové vozidlo, protože tímto postupem prodloužíte celkové střízlivění.

Další osvědčené metody, jak vyléčit kocovinu

Léty prověřená pomoc při léčení kocoviny je kvalitní a poctivá česnečka, vývar nebo kyselé okurky. Ale v podstatě jakékoliv jídlo, které dokážete do sebe v tomto stavu dostat, pomůže tělu s trávením alkoholu.

Dalším způsobem, jak si napravit žaludek, je kola, která má v sobě hodně cukrů, takže též nastartuje rychlejší spalování alkoholu z těla. Pokud se necítíte dobře, můžete také vyzkoušet doplnit tělu rozpustný hořčík, který může pomoci.

Nejlepší metodou je však kocovině předcházet, jak bylo zmíněno už na začátku. Snažit se tedy nemíchat různé druhy alkoholu a dostatečně alkohol střídat s obyčejnou vodou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz