Kuřecí gnocchi se špenátem: Připravte si tuto skvělou pochoutku

kuřecí gnocchi
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Kuřecí gnocchi připravíte během chvíle. Názvem se toto jídlo může zdát velice složité, ale opak je pravdou. Přípravu tohoto skvělého jídla zvládne i méně zkušený kuchař, pokud se bude řídit tímto jednoduchým návodem. K přípravě celého pokrmu postačí zhruba hodina času.

Co budete na kuřecí gnocchi potřebovat?

Pro přípravu budete potřebovat 500 g kuřecího masa, bramborové gnocchi, které koupíte v obchodě s potravinami, česnek, špenát, sůl, pepř, koření na kuřecí maso, sýr na strouhání, olivový olej a tuk na smažení.

Ze začátku si očistíte kuřecí maso, které potom nakrájíte na kostičky. Kuřecí maso si připravte chvilku dopředu a rovnou ho smíchejte s kořením na kuřecí maso. Je dobré ho takto nechat chvilku uležet. Potom si kuřecí maso připravíte na rozehřátém tuku na pánvičce a dáte ho stranou.

Mezi tím si dáte vařit osolenou vodu, do které po dosažení varu přidáte 1000 g bramborového gnocchi. Tento přípravek z brambor se vaří do té doby, než začne vyplavávat na povrch vařící vody.

Jak připravit špenát do tohoto pokrmu?

Špenát na kuřecí gnocchi si můžete koupit mražený nebo listový. Do hrnce si dáte 500 ml smetany na vaření, kterou budete pomalu zahřívat. Během toho budete přidávat špenát a dvě lžičky olivového oleje. Jakmile špenát dosáhne varu, necháte ho zhruba 5 minut povařit.

V průběhu chladnutí špenátu si připravíte prolisovaný česnek. Na toto množství úplně postačí dva stroužky, které přidáte do chladnoucího špenátu. Celou směs špenátu, smetany a česneku ještě naposledy pořádně promícháte a necháte odstát.

Ke konci si připravíte nastrouhaný sýr, který použijete na vrchní vrstvu jídla při servírování. Pokud máte vše připraveno, tak na talíř prvně dáte uvařené bramborové gnocchi, na které položíte kousky kuřecího masa. Talíř zalijete připraveným špenátem s česnekem a celé jídlo posypete nastrouhaným sýrem. Díky teplotě celého jídla se sýr krásně rozteče po celém talíři.

Pokud si budete chtít kuřecí gnocchi ještě více přizdobit, můžete si osmažit slaninu, kterou položíte na rozpuštěný sýr.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz