Křupavé toasty s máslem: Udělejte si pomocí másla zlatavou kůrčičku

křupavé tousty
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Domácí křupavé toasty umí připravit asi každý, vylepšete si však toasty máslem. Toasty chutnají od každého kuchaře trochu jinak, rozdílnou chuť mohou tvořit opravdu jen maličkosti, které změní vzhled i požitek z celého toastu. A jednou z těchto maličkostí je právě máslo. Jak to celé udělat?

Křupavé tousty vylepšíte pomocí obyčejného másla

Vyzkoušejte udělat křupavé toasty pomocí obyčejného másla. Hodně lidí asi zná recepty na domácí křupavé toasty, kdy se dovnitř přidává máslo. Vyzkoušet však můžete potřít máslem i vrchní stranu toastů.

Díky potření toastů máslem na vrchní straně se při pečení v toustovači vytvoří na povrchu zlatavá křupavá kůrčička se specifickou chutí, kterou si zamilujete. Pokud někdo z vás přidával na udělaný toast se šunkou a sýrem ještě kečup, tak teď rozhodně přestanete.

Udělat křupavé tousty jde i z obyčejného chleba

Pokud máte chuť na toasty a nemáte doma zrovna toastový chléb, tak nemusíte házet flintu do žita. Stejně může posloužit i klasický chléb, který připravíte na stejný způsob jako toastový.

Tedy jen s tím rozdílem, že klasický chleba stačí nechat v toustovači jen o 1/3 času méně. Kdo nemá rád moc tvrdé, tak je lepší před přípravou toastů z klasického chleba odřezat kůrku, která při pečení v toustovači ráda tvrdne.

Jak vylepšit tousty a jejich přípravu

Jak vylepšit tousty? No, pokud na hotové toasty rádi mažete kečup, tak si vyzkoušejte do kečupu prolisovat čerstvý česnek, který na opečeném toastu společně s kečupem krásně vynikne.

Do toastů můžete kromě šunky a tvrdého sýra přidat i slaninu, která udělá toasty o trochu mastnější.

Pečící papír do toustovače

Pečící papír do toustovače, že jste o tom ještě neslyšeli? Věřte, že je to právě jedna z variant, jak si přípravu toastů výrazně usnadnit.

Jestli neradi děláte toasty ve svém toustovači, protože ho neradi po použití myjete, tak si můžete výrazně ulehčit práci při použití pečícího papíru, který po použití a přípravě toastů jednoduše vyhodíte a toustovač zůstane krásně čistý.

Pečící papír nemusíte měnit při každém zavření toustovače, můžete ho použít na několik toastů za sebou. Je dobré vždy přeložit kraje pečícího papíru, aby vám vytékající máslo nezašpinilo kuchyňskou linku.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz