Jak zrenovovat nábytek, aby byl jako nový. Vyzkoušejte samolepící tapety

renovace stareho nabytku
Zdroj: Pixabay
Autor: Simona Zatloukalova

Potřebuje váš nábytek nový nádech, ale nechce se vám zbytečně utrácet peníze za nový? Pak můžete jednoduše zkusit renovovat starý nábytek tak, aby alespoň vypadal jako nový. V tomto článku vám prozradíme, jak zrenovovat nábytek bez větší námahy a navíc za rozumnou cenu.

Jak zrenovovat nábytek?

Vyzkoušet můžete samolepící tapety, které jsou skvělým pomocníkem při renovaci starého nábytku. Jejich výhodou je snadná aplikace a nepřeberné množství různých dekorů. Využít je můžete nejen na nábytek, ale například i na dveře či květináče.

Pokud budete se samolepicími tapetami pracovat poprvé, možná vám chvilku potrvá, než najdete ten právní grif, jak s nimi zacházet.

Pracujte postupně z jednoho rohu, odmotávejte tapetu a uhrazujte její povrch, aby se netvořily vzduchové kapsy. Skvělé na to jsou obyčejné kuchyňské houbičky.

Doporučujeme, abyste si prvně aplikaci samolepicích tapet vyzkoušeli například na nějaké menší komodě. Získáte tím cenné zkušenosti.

Zaměřeno na detaily

Pokud se vám úspěšně povedlo aplikovat samolepící tapety, přichází řada na menší detaily jako jsou například různé úchytky pro snadnější otevírání skříněk. Ty můžete buď přetřít barvou, aby vám ladily k novému motivu tapet, nebo je rovnou vyměnit za nové.

Některé interiérové skříňky a stěny obsahují skleněné vitríny či dvířka. To jsou opět další možnosti, které můžete zvelebit. Používají se většinou jemné bílé vzory a ornamenty. Jedná se opět o samolepící fólie, a to s různými stupni propustnosti světla.

Renovace barvy nábytku

Další a léty ověřenou variantou renovace starého nábytku je jeho přetření novou barvou.

Pokud vsadíte na tuto klasiku, tak počítejte s tím, že oproti výše zmíněným tapetám to bude poněkud náročnější, a to zejména na váš čas. Nábytek bude potřeba před barvením obrousit a následně jej opatřit barvou, a to raději ve více vrstvách. I proto se samolepící tapety jeví jako mnohem vhodnější.

Ať už si ale z uvedených způsobů zvolíte jakýkoliv, věřte, že při troše trpělivosti ze starého nábytku snadno vykouzlíte jedinečné nadčasové kousky.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz