Jak zavěsit houpací síť. Udělejte si pohodlí snadno a rychle

houpaci sit
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud jste si pořídili houpací síť, tak budete muset vyřešit, jak ji zavěsíte a hlavně kam. Kromě klasického zavěšení houpací sítě na stromy totiž existují i jiné možnosti, jak houpací síť zavěsit, a to i v takovém případě, kdy nemáte nikde žádný pevný vztyčný bod.

Jak zavěsit houpací síť na stromy?

Pokud budete chtít zavěsit síť mezi dva stromy a máte je takto dobře narostlé, tak máte ušetřené spousty práce s vymýšlením a usazováním pevného vztyčného bodu. Při zavěšení houpací sítě mezi dva stromy je důležité to, aby nedocházelo k uškrcení stromů.

Úvaz na stromě musí být pevný, ale nesmí strom škrtit. Znamená to, že je potřeba uvázanou síť po čase povolit a uvázat kousek na jiném místě. Při uvazování houpací sítě na strom je nejlepší použít utahovací uzel. To znamená, aby se dokázal sám při zátěži utahovat.

Zavěšení houpací sítě, když není kam

Pokud nemáte na zahradě ani jeden strom, tak můžete houpací síť zavěsit mezi dva vztyčené kůly, které budete muset zarazit minimálně 80 centimetrů do země.

Vyberte si tedy dřevěný kůl, která má průměrem minimálně 20 centimetrů a na jednom jeho konci udělejte špici. Pak pomocí palice kůl zarazte cca 80 centimetrů do země a to stejné ještě jednou zopakujte na druhé straně.

Vznikne vám tak možnost uvázat síť na vztyčené kůly. Stejně tak si můžete vztyčit železné tyče, které zabetonujete do země. Pokud máte na zahradě jeden strom, tak můžete kůl nebo železnou zabetonovanou tyč použít proti němu a vyrobit si tak vlastně jen jednu umělou stojnu.

Použít můžete i stojan nebo speciální hmoždinku

Další možností, jak dobře zavěsit houpací síť, je koupit nebo vyrobit speciální stojan, který je ze železa. Výhodou stojanu je, že ho můžete kdykoliv kamkoliv přemístit a síť tak nebude nikde zavazet.

Síť se může zavěsit i na speciální hmoždinku s háčkem, který přimontujete na stěnu domu nebo do kamenné zídky. Je to vlastně držák, který se přimontuje pomocí 4 šroubů a na druhé straně má skobu, na kterou můžete houpací síť zavěsit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz