Jak zavařovat v myčce. Vyzkoušejte tuto rychlou domácí metodu

zavarovani v mycce na nadobi
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Přemýšleli jste už nad tím, vyzkoušet zavařování v myčce? Není totiž jednoduššího domácího zavařování než právě v myčce na nádobí. Pokud si chcete uložit úrodu ze zahrady nebo zavařit zpracované ovoce na marmeládu či přesnídávky, tak právě tento způsob zavařování může být ideálním řešením.

Zavařování v myčce na nádobí

Zavařování v myčce na nádobí funguje opravdu jednoduše. Pořád budete dodržovat správný postup zavařování, co se týče správné sterilizace a uzavření sklenic. Před uzavřením sklenice se zavařeninou je opravdu důležité si překontrolovat, že je okraj sklenice dokonale čistý.

Pokud se vám stane, že při plnění vysterilizované sklenice hrdlo ušpiníte, tak je potřeba ho otřít pomocí papírového ubrousku s lihem. Do myčky skládejte sklenice, které chcete zavařovat, vždy dnem vzhůru.

Jak zavařovat v myčce nádobí?

Pokud je to možné, tak klidně sklenice vkládejte do myčky rovnou horké. To znamená, že pokud budete například plnit sklenice džemem nebo jiným upraveným pokrmem, který máte horký, tak je ideální začít zavařovat ještě při této teplotě.

Sklenice skládejte do myčky tak, aby se navzájem nedotýkaly. Zároveň je také důležité, aby každá sklenice stála rovně.

Na své myčce následně spusťte ten nejdelší program, který má zároveň i nejvyšší možnou teplotu, na kterou myčka myje nádobí.

Na co nezapomenout nakonec?

Při zavařování v myčce na nádobí nemusíte používat žádnou chemii, tak jako je to u klasického mytí nádobí. To znamená, že komoru pro gel na mytí necháte prázdnou. Program je nutný nechat dojet najednou, tedy v průběhu mytí ho nezastavovat.

Pokud se vám stane, že se z nějakého důvodu mycí program zastaví, tak je potřeba ho potom pustit ještě jednou znovu. Po dojetí programu sklenice vyskládejte na stůl víčkem dolů a nechte vychladnout.

Jakmile sklenice vychladnou, tak je začněte jednu po druhé pomalu otáčet a pozorně poslouchejte, jestli některá z nich necvakne nebo nezačne nasávat vzduch. Pokud by se tak stalo, tak je potřeba obsah sklenice zavařit znovu nebo zavařeninu strčit do lednice a rychle zkonzumovat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz