Jak zachránit utopený telefon? Musíte jednat rychle

utopený telefon
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Utopený telefon nemusí vůbec znamenat konečnou. Můžete ho zachránit, ale musíte začít jednat opravdu rychle. Pokud nejste majitelem telefonu s ochranou IP68, tak je potřeba jednat co nejrychleji. V případě, že váš telefon zmíněnou ochranu má, tak se strachovat nemusíte. Takové telefony jsou totiž stavěny na několik minut pod vodou.

Jak tedy utopený telefon zachránit?

Utopený telefon musíte hlavně co nejrychleji vypnout. Včasné vypnutí telefonu předejde zkratům, takže je potřeba to udělat opravdu dřív, než začnete telefon osušovat. Jako další krok je nejlepší telefon rozebrat, jak jen to jeho technický stav dovoluje.

Rozhodně vytáhněte sim kartu, ale i baterku, pokud ji má telefon odnímatelnou. Telefon nechte minimálně dva dny na suchém a teplém místě schnout, teprve potom se ho snažte zapnout.

Nikdy však telefon a rozhodně ne baterii nepokládejte přímo na topení nebo jiný zdroj tepla. Telefon by to mohlo poškodit a v případě baterie by mohlo dojít i k výbuchu.

Utopený telefon vysušíte i rychleji

Pokud chcete utopený telefon vysušit rychleji, můžete mu pomoci, když ho ponoříte do nádoby s neuvařenou rýží. Rýže má totiž tu super schopnost, že na sebe váže vlhkost, která se pak bude dříve dostávat z telefonu ven.

Stejně jako rýže působí i sůl, ale v tomto případě by bylo dobré použít hrubozrnnou sůl, která se nedostane do každého otvoru v telefonu. Rozhodně také nezkoušejte sušit telefon pomocí fénu, je to to stejné, jako ho položit na topení. Musíte mít prostě trpělivost a dva dny si počkat, jak sušení dopadne.

Co dělat s vodou v reproduktoru?

Největším problémem je většinou voda natečená do reproduktorů. Pokud se voda do reproduktoru dostane, tak se může váš telefon stát nefunkčním, protože neuslyšíte volajícího.

I tento problém má však řešení. Některé telefony mají v sobě přímo zabudovanou funkci, která spustí přes reproduktor vysoké tóny, které vodu z reproduktoru vytlačí. Pokud váš telefon tuto funkci nemá, tak si k tomu můžete stáhnout aplikaci, která to umožní na každém chytrém telefonu.

Zdroj informací: The Guardian

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz