Kuřecí závitky z pomalého hrnce připravíte chutně a jednoduše

kuřecí závitky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

V pomalém hrnci můžete připravit i chutné kuřecí závitky, takže pokud nevíte, co vyzkoušet uvařit ve vašem pomalém hrnci nebo chcete vyzkoušet něco nového, tak můžete vyzkoušet právě kuřecí závitky.

Kuřecí závitky se sýrem a šunkou

Připravit kuřecí závitky se sýrem a šunkou je jednoduché. Je to takový chutný recept pro začátečníky. Kuřecí řízky stačí očistit a pořádně naklepat. Řízky naklepejte opravdu na tenko a rozložte si je na dostatečně velkou podložku.

Každý řízek nasolte a posypte kořením dle vaší chuti. Do každého řízku vložte plátek šunky, do kterého zabalíte sýr. Zabalení sýru do šunky je velmi důležité, aby sýr při vaření nevytekl. Kuřecí řízek, ve kterém máte šunku se sýrem, zamotejte do tvaru závitku. Aby vám závitek dobře držel, tak ho propíchejte pomocí párátek.

Kuřecí závitky můžete udělat i se špenátem

Velmi dobré jsou i kuřecí závitky se špenátem. Postup je podobný jako při přípravě kuřecích závitků se sýrem a šunkou. Tedy v tom rozdílu, že do závitků nebudete dávat šunku, ale pouze sýr a navíc přidáte rozemletý špenát s česnekem.

Je velmi důležité závitky dobře zabalit, aby sýr nevytekl. Do naklepaných kuřecích řízků vložte plátkový sýr natrhaný na menší kousky. Smíchejte si rozemletý uvařený špenát s česnekem, kterým naplníte zbývající část závitku.

Do pomalého hrnce vložte připravené závitky

Jakmile budete mít připravené závitky, tak je naskládejte do pomalého hrnce tak, aby se ani jeden nedotýkal druhého nebo stěn pomalého hrnce. Na 1 kg kuřecích řízků použijte 300 g strouhaného tvrdého sýra, který nasypete mezi závitky.

Dále použijte smetanu na vaření, pomocí které zalijete závitky tak, aby ani jeden z nich nebyl vidět. Přidejte dvě lžičky kmínu a trochu grilovacího koření. Pomalý hrnec nastavte na pomalé vaření po dobu minimálně 8 hodin.

Díky vaření v pomalém hrnci bude maso opravdu jemné a bude se doslova rozpadat na jazyku. Sýr by měl společně se smetanou vytvořit chutnou smetanovo-sýrovou omáčku.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz