Jak zabezpečit dům před odjezdem: Nezapomeňte na nejnutnější

zabezpečit dům
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zabezpečit dům před odjezdem je velice důležité, jednak z hlediska bezpečnosti domu před zloději, ale také kvůli zabezpečení celkového stavu domu. Pokud si lámete hlavu s tím, co vše musíte před odjezdem udělat a zabezpečit, tak si můžete situaci zjednodušit tímto přehledným návodem.

Zabezpečit dům není vůbec složité

Pokud potřebujete zabezpečit dům z hlediska bezpečnosti před zloději, tak před odjezdem znovu projděte celý dům, jestli máte všude pozavíraná okna a dveře. Ještě jednou překontrolujte všechny zámky a rozhodně nezapomeňte na zadní dveře, které vedou ze zahrady do domu. Tudy zloději chodí raději než z rušné ulice.

Jestli se chcete před zloději ještě více pojistit, tak můžete nastražit menší past. Většina zlodějů si předem objekt kontroluje, a to i několikrát. Můžete si pořídit časovač do zásuvky, kterým nastavíte v některých nočních hodinách rozsvícení lampičky.

V případě, že ještě alarm nemáte, tak se dá dům rozhodně dobře zabezpečit právě pomocí domovního alarmu. Některé modernější alarmy můžete napojit klidně i na hlídací službu. Levnější variantou je alarm, který začne při vkročení bez správného hesla hlasitě houkat, což většinu zlodějů spolehlivě odradí.

Co ještě před odjezdem udělat?

Zabezpečit dům musíte i z hlediska vnitřní bezpečnosti. To znamená překontrolovat všechny kohoutky, zásuvky a vypnutí přístrojů.

Prvně se přesvědčte, že máte vypnuté všechny spotřebiče. To znamená trouba, mikrovlnka, televize, žehlička, rychlovarná konvice a další, které v domácnosti běžně používáte. Pokud chcete mít úplnou jistotu, tak je nejlepší vytáhnout vše ze zásuvky.

Pokud máte možnost, tak určitě zastavte vodu u hlavního uzávěru. Nikdy nevíte, kde může voda začít protékat, a pokud v domácnosti nikdo nebude, tak by voda mohla za určitý čas nadělat pěknou paseku.

Poslední věcí, kterou můžete překontrolovat, je i jídlo v lednici. Pokud se něčemu blíží doba trvanlivosti, tak je lepší tuto potravinu rovnou vyhodit. Nenechávejte ani špinavé nádobí v myčce, které by mohlo do vašeho příjezdu pěkně zasmrádnout. To stejné platí i o lednici, ve které by nemělo zůstávat otevřené jídlo.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz