Jak vyrobit tekuté mýdlo. Vyrobte si domácí mýdlo podle návodu

domaci tekute mydlo
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Výroba tekutého mýdla je opravdu hračkou. Můžete si vyzkoušet vyrobit tekuté mýdlo nejen různých barevných kombinací, ale i vůní. Domácí tekuté mýdlo si vyrobíte doslova jen za pár korun a ještě z toho uděláte dokonalou rodinou kratochvíli.

Domácí tekuté mýdlo

Na domácí tekuté mýdlo budete potřebovat tuhé mýdlo, které si můžete koupit velmi levně. Podle toho, jakou barvu mýdla si koupíte, tak takovou barvu potom bude mít vaše domácí mýdlo. Stejně tak to bude i s jeho vůní.

Dále budete potřebovat teplou převařenou vodu a nakonec ještě glycerinový olej, který si můžete pořídit v drogerii nebo lékárně.

Pokud budete chtít své mýdlo ještě více přibarvit, tak můžete zvolit i potravinářské barvivo. Za předpokladu, že budete chtít vytvářet různé vůně, tak si můžete koupit i různé vůně do mýdel.

Jak vyrobit tekuté mýdlo?

Domácí tekuté mýdlo vyrobíte jednoduše. Rozbalíte si vaše tuhé mýdlo, které na struhadle nastrouháte na co nejmenší kousky. Jednu kostku mýdla, která má cca 250 gramů, pak nastrouhanou rozmícháte v 500 ml teplé převařené vody.

Dále přidáte 1 polévkovou lžíci glycerinového oleje a vše pořádně rozmícháte, dokud se nastrouhané mýdlo nerozpustí.

Teď je čas přidat různé přídavné vůně nebo barviva do mýdla a znovu pořádně promíchat. V této chvíli je vaše mýdlo hotové a můžete si ho naplnit do podavače tekutého mýdla.

Vyrobit si takto můžete i vlastní sprchový gel

Stejným způsobem, jako si vyrobíte tekuté mýdlo, si můžete vyrobit i sprchový gel, do kterého akorát přidáte jednou tolik glycerinového oleje navíc. Sprchový gel vám bude tak o trochu více pěnit.

V případě, že máte například suchou pokožku, tak můžete přímo do sprchového gelu přidat různé oleje, které budou zjemňovat a vyživovat vaši kůži.

Pokud chcete využít i přírodní zdroje, tak je dobré nechat ve vodě, kterou budete používat k výrobě sprchového gelu, vyluhovat kopřivu cca dvě hodiny před výrobou.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz