Jak správně usadit mrazák? Dejte pozor na rovnou podlahu

mrazak
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud kupujete nový mrazák a necháváte si ho domů dopravit včetně instalace technikem, tak tuto situaci asi nebudete muset řešit. Ale i tak pro jistotu můžete jeho správné usazení překontrolovat. Při instalaci nového mrazáku je nutno dodržet pár základních pravidel.

Nový mrazák ihned nezapínejte

Pokud koupíte nový mrazák, tak je pro jeho správné zapojení nutné ho nechat nějakou dobu stát. V případě, že pořídíte nový mrazák, který se vám podaří dopravit až na místo určení ve svislé poloze, tak postačí ho nechat odstát před zapnutím 12 hodin.

Jestliže budete nuceni během transportu mrazák otočit na některý jeho bok i jen na chvíli, tak se situace mění. V takovém případě bude nutné nechat mrazák odstát po dobu minimálně 24 hodin před jeho prvním zapnutím. Pokud ho zapnete dřív, může dojít k poškození v chladícím systému.

Jak usadit mrazák?

Před tím, než dopřejete novému mrazáku čas odpočinku, je také nutné ho srovnat. To znamená, že nejlepší je pro umístění nového mrazáku kompletně rovná podlaha.

Pokud však nemáte místo, kde by byla podlaha takto rovná, tak ho budete muset vyrovnat.

Nový mrazák tedy postavte na místo, kde by měl pak fakticky stát, a položte na jeho horní stranu voní váhu, pomocí které pak mrazák srovnejte do ideální roviny. K vypodložení je nejlepší používat dřívka z tvrdého dřeva, aby se mohl mrazák libovolně zatížit.

Rady na závěr při usazování mrazničky

Mrazák srovnávejte dřív, než ho budete chtít nechat odstát před zapnutím. Po zapnutí už se snažte s mrazničkou pohybovat minimálně.

Pokud mrazničku nesrovnáte, může se stát, že při menší námraze nepůjdou pak dobře otevírat jeho úložné šuplíky.

Další důležitá věc je, že na mrazák nikdy nic nepokládejte. Moderní mrazáky totiž mají speciální systém odvětrávání, který by se mohl zbytečně ucpat položeným předmětem na mrazničce. Zde by pak mohlo dojít také k poškození chladícího systému.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz