Jak vyrobit levnou postel? Postačí k tomu pár stovek

levna postel
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Levnou postel si doma vyrobíte opravdu levně a rychle. Postačí k tomu jen naformátované dřevo, šroubovák, pár vrutů, smirkový papír, lak a štětec. Dále pak budete potřebovat alespoň základní měřidlo a úhelník. Vyrobit doma levnou postel zvládne skoro každý.

Vyrobit levnou postel si můžete z měkkého dřeva

Pokud chcete levnou postel, tak většinou budete muset také sáhnout po měkkém levnějším dřevu, kterým je u nás smrk nebo borovice. Při tomto druhu dřeva se s materiálem na postel dostanete tak na 700 korun, někdo třeba ještě levněji.

Musíte tedy zajít do prodejny dřeva nebo rovnou na pilu a poprosit je o 4 trámky 5 x 5 centimetrů o délce dvou metrů. Dále budete potřebovat několik prken na rošt, které si spočítáte podle finální délky postele.

Jak vyrobit levnou postel?

Nakoupené dřevo si na levnou postel musíte jako první pořádně vyhladit pomocí smirkového papíru. Je to asi ta nejdelší práce, kterou na posteli necháte, ale opravdu stojí za to ji udělat důkladně. Veškeré dřevo tedy obruste velmi důkladně.

Jakmile budete mít obroušeno, tak si vezmete dva hranoly, které necháte v délce 200 centimetrů nebo je uzpůsobíte na délku, kterou potřebujete. Jeden z trámků rozdělíte na dva stejně dlouhé kusy, které budou tvořit šířku postele.

Trámky sešroubujte pomocí dlouhých vrutů do tvaru obdélníku. Poslední z trámků si rozřežte na 4 stejné kusy, které budou tvořit nohy postele, a ty přišroubujte také pomocí vrutů k posteli.

Teď už zbývá jen rošt a povrchová úprava postele

Pokud máte hotový rám postavený na 4 nohách, tak už jen pomocí prken, které zkrátíte přímo na šířku postele, vytvoříte rošt. Minimální mezera mezi prkny by měla být 5 cm. Čím větší mezery uděláte, tak tím bude rošt měkčí.

Pokud máte všechny strany poctivě obroušeny, tak jen pomocí smirkového papíru zapravíte řezané strany a můžete natírat. Vždy použijte minimálně dvě vrstvy laku nebo barvy, které dřevo dobře ochrání.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz