Jak vyrobit bublifuk. Udělejte si domácí bublifuk na velké bubliny

domácí bublifuk
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vyrobit domácí bublifuk zkoušelo v dětství mnoho z nás. Převážně na to šel každý jednoduše se saponátem a vodou. Ne vždy to však dělalo velké bubliny jako ze zakoupeného bublifuku. Přitom i doma si můžete namíchat vlastní domácí bublifuk, který bude zaručeně dělat i velké bubliny.

Bublifuk na velké bubliny

Na domácí bublifuk budete potřebovat destilovanou vodu, hustý saponát a glycerin nebo kukuřičný škrob. Právě destilovaná voda je velmi důležitá, aby uměl bublifuk i velké bubliny.

Pokud místo ní použijete běžnou kohoutkovou vodu, tak to bude mít za následek to, že vám budou vaše bubliny rychle praskat. Tím pádem nemohou vzniknout ani velké bubliny. Destilovanou vodu poté seženete v každé drogerii nebo například na benzínce.

Škrob lze koupit v potravinách, ten je však velmi důležité pořádně rozmíchat, aby nedělal hrudky. Pro jednodušší zpracování se více hodí glycerin, který koupíte v každé lékárně. Většinou se prodává v lahvičkách po 100 ml s cenou okolo 60 – 80 korun.

Jak vyrobit bublifuk?

Vyrobit domácí bublifuk je velmi jednoduché, jen je potřeba dodržet správný poměr. Pro velké bubliny z bublifuku je nejlepší použít složení 10 dílů destilované vody, 3 dílů hustého saponátu a 1 dílu škrobu nebo glycerinového oleje.

Jakmile budete mít vše smíchané, tak celou směs zahřejte na 80 stupňů. Nikdy by se směs neměla vařit. Díky zahřátí na 80 stupňů se všechny složky pořádně spojí. Potom nechte směs ještě 24 hodin odstát a můžete ji začít používat jako bublifuk.

Domácí bublifuk je téměř hotový

Náplň do bublifuku tedy máte hotovou, budete si však ještě potřebovat zajistit vhodnou nádobu na jeho užívání a také samotnou pomůcku na foukání bublin.

Můžete si nechat starý obal ze zakoupeného bublifuku, který budete používat na uchovávání roztoku i vytváření bublin. Pokud si chcete vyrobit vlastní pomůcku na foukání bublin, tak si můžete udělat očko z drátu nebo použít uříznutou PET lahev.

Dno PET lahve uříznete a budete ho namáčet do vašeho roztoku. Hrdlo PET lahve se vám dobře vleze na pusu a můžete začít vyfukovat opravdu velké bubliny. Směs na bublifuk vždy uchovávejte v uzavřeném obalu v temnu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz