Jak vyleštit kuchyňskou baterii, aby byla jako nová. Vyzkoušejte jednoduchý trik

kuchynska baterie
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Hledáte způsob, jak dokonale vyleštit kuchyňskou baterii? Při správném postupu dokážete vyleštit nejen kuchyňskou baterii, ale i ostatní vodovodní baterie v domácnosti. Pojďme se nyní podívat na to, jak vyleštit kuchyňskou baterii, aby vypadala zase jako nová.

Kuchyňskou baterii nikdy nedrhněte násilím

Většinou svoji kuchyňskou baterii budete chtít zbavit hlavně od vodního kamene, který se postupem času na baterii usazuje. Vodní kámen může ze začátku tvořit nevzhledné fleky, později však také může měnit barvu, až se změní ve škaredou zelenou barvu.

Nikdy se nesnažte vodní kámen odstranit mechanicky nepřiměřenou silou. Můžete způsobit, že si z baterie odstraníte povrchovou úpravu a už ji nikdy nenaleštíte. Baterie navíc bude v tom místě oslabená a začne se postupně odlupovat celá.

Jednoduchý trik s octovou vodou

Kuchyňskou baterii můžete vyleštit několika způsoby. My vám představíme podle nás nejefektivnější variantu s octovou vodou.

Ze začátku by se mělo z baterie odmontovat sítko, které ponoříte do nádobky s octovou vodou. Sítko bývá většinou hodně zanesené a potom ani nedělá tak pěkný proud vody, jak by mělo.

Jakmile budete mít sítko ponořeno v octové vodě, tak si smícháte vodu s octem v poměru 4:6. Tímto roztokem za pomoci hadříku následně celou baterii naleštíte tak, že bude zase vypadat jako nová. Po dokončení leštění pak už jen namontujete zpátky sítko a baterie bude zase plně funkční.

Použít můžete i parní čistič

Pokud se nechcete špinit a dělat zápach, který octová voda bude vždy vydávat, tak můžete použít i parní čistič. Jako první tedy umyjete baterii vodou s čistícím saponátem a necháte ji oschnout.

Potom už jen pomocí parního přístroje a páry o vysoké teplotě dočistíte všechna zákoutí baterie. Baterie zůstane po tomto zákroku krásně naleštěná a čistá. Pára má navíc mnohem lepší dezinfekční účinky, než když použijete octovou vodu.

Pokud nemůžete odmontovat sítko baterie, tak použijte sáček, do kterého nalijete ocet. Sáček potom pevně utáhněte okolo hrdla baterie a dopusťte sáček vodou z baterie tak, aby bylo celé sítko ponořené. I tak ho dokážete perfektně vyčistit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz