Jak vyhnat prach z radiátoru? Zkuste trik pomocí houbičky a vrtačky

prach v radiátoru
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Trápí vás usazený prach v radiátoru, který vám nejde nijak dostat ven? Je na to několik způsobů, ale ne každý se obejde bez nepořádku kolem. Proto pokud chcete vyhnat prach z radiátoru bez zbytečného nepořádku, vyzkoušejte trik s pomocí houbičky na nádobí, kterou nasadíte na vrtačku.

Jak vyhnat prach z radiátoru?

Prach v radiátoru dostanete ven hned několika způsoby. Rychle ho od tam vyženete například pomocí kompresoru, kdy prach doslova ven vyfoukáte. To ale asi chce dělat v místnosti málokdo, protože vyfoukaný prach se okamžitě uvolní do ovzduší a bude sedat na ostatní věci v místnosti.

Další možností je poté použít výkonný vysavač, pomocí kterého dokážete dostat prach, ale jen z lehko přístupných míst. Málokterá hlavice vysavače se totiž protáhne do malého prostoru mezi žebra radiátoru.

Trik s pomocí houbičky a vrtačky

Prach v radiátoru se dá nejlépe zlikvidovat pomocí pružné plastové tyčinky, kterou šikovně připevníte k houbičce na nádobí.

To znamená, že co nejužší flexibilní plastovou tyčinku na jednom konci osadíte pomocí klasické malé houbičky na nádobí a druhý konec tyčinky upnete do vrtačky.

Houbičku bude stačit jednoduše propíchnout. Tyčinku pak navlečete do houbičky a například pomocí tavné pistole nebo dobrým lepidlem houbičku k tyčince přilepíte.

Houbičku stačí jen namočit do vody

Pokud máte připravenou vrtačku s tyčinkou a houbičkou na konci, tak můžete začít. Houbičku namočte do vody a vrtačku nastavte na co nejnižší otáčky. Houbička se vleze opravdu všude, protože se dá dokonale zmáčknout.

Nemusíte používat žádné speciální chemikálie. Opravdu naprosto postačí, když houbičku namočíte do vody, která pak bude lépe chytat prach. Vyčistíte vždy část radiátoru a houbičku vytáhnete.

Houbičku vždy po vytažení operete ve vodě a můžete ji používat znovu a znovu. Po vynoření houbičky z vody ji však vždy zmáčkněte, aby vytekla přebytečná voda. V opačném případě by se vám mohlo po roztočení vrtačky podařit pěkně ohodit zeď okolo radiátoru.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz