Jak využít staré pneumatiky. Nápady na chytré využití v zahradě či dílně

stare pneumatiky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Staré pneumatiky mohou mít i další využití a nemusí rovnou končit na skládce. Pokud chcete, aby měly vaše staré pneumatiky využití, můžete zapřemýšlet, co by se z nich dalo vyrobit. Pokud vás nic nenapadá, nezoufejte, od toho jsme tady my. Můžete se tak inspirovat těmito nápady.

Jak využít staré pneumatiky?

Využít staré pneumatiky můžete v garáži nebo dílně například tak, že si z nich vyrobíte podstavec pod stylové umyvadlo. Postačí k tomu spojit 3 staré pneumatiky, které mají stejný rozměr. Pneumatiky mezi sebou můžete spojit pomocí samořezných vrutů. Pneumatiky tak u sebe budou dobře držet.

Na 3 stejně velké pneumatiky si seženete nerezovou mísu, která pěkně dosedne do pneumatiky. Do mísy bude potřeba vyvrtat díru, kterou napojíte na odpad. Do horní pneumatiky zase vyvrtáte otvor pro uchycení baterie a umyvadlo do dílny, které vypadá opravdu stylově, máte hotové.

Staré pneumatiky v zahradě

Na zahradě využijete staré pneumatiky také velice dobře. Můžete si z nich vyrobit například květináče, kdy pneumatiku jednoduše položíte na určené místo a vysypete její vnitřní prostor substrátem, do kterého si můžete zasadit, co zrovna potřebujete.

Starší pneumatiky se dají použít i jako průlezka pro malé děti, kdy zhruba 1/3 pneumatiky zakopete do země a zbytek necháte vyčuhovat nahoru. Takto umístěte několik pneumatik za sebe a máte z toho výbornou prolézačku pro děti.

Velice dobře vypadá, když pneumatiky předtím nastříkáte do různých barev. Před nástřikem barvy je však potřeba pneumatiky pořádně odmastit.

Houpačka z pneumatik

Ze staré pneumatiky můžete vyrobit i perfektní houpačku pro děti, kdy menší pneumatiku z osobního auta použijete jako sedátko houpačky, do kterého připevníte provaz a zavěsíte ji na konstrukci nebo na strom.

Při výrobě hraček z pneumatik si však vždy dávejte pozor na bezpečnost. V každé pneumatice jsou totiž v gumě zalité dráty, které dávají pneumatice větší pevnost.

Ty však mohou při větším ojetí pneumatiky začít vykukovat a mohlo by dojít k poranění. Proto je potřeba každou pneumatiku pořádně překontrolovat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz