Jak vybrat kvalitní tiskárnu: Rozdíl při výběru tiskárny do domácnosti a do kanceláře

kvalitní tiskárnu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vybrat kvalitní tiskárnu není složité. Rozdíl v tiskárnách je hlavně v technice tisku a jakým způsobem tiskárna tiskne text nebo obrázek na papír. Každá tiskárna funguje trochu jinak a podle toho se odvíjí i cena za tisk. Zásadní rozdíl při výběru tiskárny spočívá v tom, jestli chcete pořídit tiskárnu do domácnosti, anebo do kanceláře.

Výběr tiskárny podle účelu

Kvalitní tiskárnu můžete pořídit jak laserovou, tak jehličkovou, ale i inkoustovou. Vybírat tiskárnu musíte vždy podle účelu použití.

Tiskárna do kanceláře

Pokud vám jde jen čistě o text na klasický formát papíru a nezáleží vám na rychlosti tisku, tak se nejvíce ekonomickou stává jehličková tiskárna. Ta má minimální náklady na provoz a pásky nejsou příliš drahé.

Náklady na tisk, který obsahuje hodně barev nebo i nějaké obrázky, budou vždy daleko větší než při tisku obyčejného textu. Pokud potřebujete tisknout rychle, tedy jednu stránku za druhou, tak si určitě vyberete laserovou tiskárnu s velkým zásobníkem papíru.

Nejlepší tiskárna do kanceláře se tedy jeví laserová, která dokáže tisknout ve velkém množství, rychle a kvalitně.

Tiskárna do domácnosti

Doma většinou potřebujete tiskárnu jednou za čas. Pokud budete tisknout jen text, tak se rozhodně podívejte po jehličkové tiskárně. Takovou kvalitní tiskárnu seženete do 5 tisíc korun.

Pokud však chcete často tisknout barevné fotky nebo jiné obrázky, tak se můžete podívat po inkoustové tiskárně.

Existují modely, které mají doplňovací kazety na inkoust. Stejně tak si můžete pořídit i menší laserovou tiskárnu, kde je ale potřeba počítat s vyššími výdaji na provoz tiskárny.

Jak ušetřit za tisk?

Pokud chcete ušetřit na tisku, můžete ušetřit na tonerech, kdy se podíváte po neoriginálních tonerech, které se běžně prodávají. Většinou tyto tonery fungují úplně stejně jako tonery originální, jen stojí ¼ ceny.

Při používání neoriginálních tonerů však musíte počítat s tím, že vám v takovém případě výrobce nemusí v případě závady na tiskárně uznat záruční opravu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz