Jak usadit záchod a napojit ho na odpad svépomocí. Ušetřete za řemeslníka

usadit zachod
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Potřebujete usadit záchod a nemůžete sehnat řemeslníka? Někdy prostě potřebujete rychle usadit záchod nebo ho vyměnit a nemáte zrovna čas čekat na řemeslníka, protože bez záchodu to doma prostě nejde. Záchod zvládnete usadit a napojit na odpad svépomocí, ušetříte tím i peníze.

Co bude potřeba?

V místě, kam se chystáte usadit záchod, budete potřebovat připojení na kanalizaci, a to nejčastěji pomocí odpadní trubky o průměru 110 mm. To je z 90 % typická odpadní trubka, na kterou budete záchod napojovat.

Dále budete potřebovat v místě připojení nového záchodu přívod vody, který budete napojovat do splachovadla záchodu pro napouštění vody ke spláchnutí.

Jak usadit záchod?

Usadit záchod musíte do správné polohy. Proto je dobré si záchod jako první postavit do místa, kde ho chcete napojit, a rozhodovat se o jeho přesném umístění.

Toto je však dobré řešit ještě před přichystáním odpadní trubky, kterou budete pak usazovat do této pozice.

Záchod má většinou dvě možnosti připojení, a to zadní nebo spodní. Podle toho si nachystáte odpadní trubku do správné pozice.

Mezi trubkou o průměru 110 mm a záchodem pak použijete speciální připojovací manžetu, která stojí pár korun. Ta je flexibilní a umožní se do odpadu napojit.

Na co si dát pozor?

Pozor si dejte hlavně na to, aby byla manžeta na odpadní trubce i v záchodu správně zasunutá a nedocházelo tak k prosakování vody při splachování. Po připojení záchodu vždy zkuste několikrát spláchnout a přesvědčte se, že voda nikde nekape nebo neprotéká.

Dále si dejte pozor na správné uchycení záchodu do jeho podkladu, kdy se záchod většinou uchytí na dvě závitové tyče.

Jde o to, že záchod má těžiště díky svému tvaru vysoko a v případě nedotažení záchodu k podlaze by mohlo hrozit jeho převrácení v případě, že by na záchod někdo špatně dosedl.

Zdroj informací: Napady-navody.cz, autorský článek

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz