Vánoční stromek do stojanu budete muset upevnit už každou chvílí. Buďte na to připraveni, ať se nemusíte s usazením stromečku do stojanu zbytečně stresovat. Pozor si dejte především na nesprávně dotažený stojan, který by mohl v průběhu svátků zapříčinit nahnutí nebo dokonce pád stromečku.
Během svátků jistě nechcete řešit problémy se špatně usazeným stromečkem, věnujte tedy našemu návodu dostatečnou pozornost.
Vánoční stromek upevněte vždy těsně
Většinou vánoční stromek do stojanu budete upevňovat pomocí šroubů, které stojan má už z výroby. Důležité je před dotažením zkontrolovat, jestli stromek stojí opravdu rovně. Potom budete přitahovat jeden šroub po druhém, dokud nebude stromek pevně fixovaný.
Pokud máte problém, že se stromek stále hýbe a šrouby máte už úplně zařezané v kmenu stromu, tak můžete použít destičky tvrdého dřeva, do kterých se šroub nebude zařezávat. Stačí destičky přiložit ke kmenu v místě, kde jde šroub ze stojanu. Tímto způsobem můžete stromek ve stojanu i podložit, pokud by nedosahoval na dno.
Jak ořezat vánoční stromek do stojanu?
Pokud se vám podaří koupit stromek, který se do stojanu vleze i s kůrou, tak je to lepší z hlediska nasávání vody. Pokud se však nevleze, tak budete muset stromek ořezat. Použít na to můžete lámací nůž, pomocí kterého budete ořezávat stromeček po vrstvičkách.
Pokud si chcete ulehčit práci, tak zbavte kmen pomocí lámacího nože nebo jiného zahradnického nože jen kůry a na zbytek si můžete vzít rozbrušovačku s brusným kotoučem na dřevo. Je lepší takto stromek opracovávat venku, protože při broušení vzniká hodně prachu.
Jak často zalévat vánoční stromeček?
Pokud chcete, aby váš stromeček vydržel co nejdéle, tak se mu snažte udržovat pořád hladinu vody ve stojanu tak, aby byl kmen ponořený.
Jestliže vybíráte stromeček a plánujete ho mít dlouho nazdobený, tak se podívejte po jedličkách, které vydrží dlouho neopadávat a bez zápachu. Pokud si pořídíte například smrk, tak můžete počítat s tím, že začne opadávat cca po 14 dnech.