Forma na svíčku se dá vyrobit snadno i z alobalu. Jak na to?

forma na svíčku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jednoduchá forma na svíčku se dá opravdu vyrobit i z alobalu. Pokud přemýšlíte o vhodném dárku vyrobeném svépomocí, tak můžete vyzkoušet právě výrobu svíček. Vlastnoručně vyrobený dárek totiž jistě potěší každého, kdo dokáže ocenit ruční práci.

Forma na svíčku z alobalu přináší svobodu

Jednoduchá forma vyrobená z alobalu přináší obrovskou svobodu v tom, že si můžete vyrobit téměř jakýkoliv tvar svíčky. Můžete tak v podstatě cokoliv okopírovat, pokud máte jasně danou předlohu nebo tvar, jaký chcete vyrobit.

Forma na svíčku se dá vyrobit levně a rychle. Jednoduše tak můžete udělat formu například ve tvaru pomeranče, sklenice, modelu autíčka, modelu botičky nebo prostě čehokoliv, podle čeho dokážete vytvarovat alobal.

Jak vyrobit formu na svíčku?

Forma na svíčku se nejlépe dělá pomocí levného měkkého alobalu. V tomto případě se opravdu vyplatí sáhnout po tom nejlevnějším, co v obchodě najdete, protože takový alobal bude také velmi dobře tvárný. Rozhodně se vyhýbejte tvrdému grilovacímu alobalu.

Jednoduše si výrobu formy na svíčku můžete představit například za pomoci pomeranče. Pokud chcete vyrobit takto pěkný tvar, tak si pomeranč zabalíte do několika vrstev alobalu a pěkně kolem něj alobal pomačkáte.

Jakmile budete mít přesný tvar, tak si pomocí skalpelu rozříznete alobal podélně tak, aby šel pomeranč vytáhnout. Jakmile ho vytáhnete, tak přidáte ještě dalších pár vrstev alobalu, aby se zapravila díra po vytahování pomeranče.

Nakonec znovu vezmete do ruky skalpel a vyříznete u horního okraje díru cca 1 x 1 cm, která poslouží k nastrčení knotu a lití vosku.

Jak bezpečně zalít formu voskem?

Až bude forma na svíčky připravena, tak do ní vložíte knot, který pořádně zafixujete, aby nedocházelo k jeho posunu nebo zkroucení. Jakmile bude toto připraveno, tak můžete začít rozpouštět vosk.

Rozpuštěný vosk můžete začít vlévat do připravené formy. Nikdy nezalévejte formu najednou. Pokud se bude jednat o standardní velikost pomeranče, tak takovou formu zalijte minimálně na 3 krát s odstupem minimálně 5 minut.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz